nahled

Lyžařský kurz Rakouské Alpy 2015

V pondělí 16. března 2015 o půl osmé vyjelo třicet studentů kvint i prvního ročníku na pětidenní lyžařský výcvik do Alp. Cesta byla dlouhá, vedla přes Brno, Mikulov, projížděli jsme Vídní, Salcburkem, přes nekonečný Felbertaurský tunel až do Matrei, kam jsme dorazili kolem půl sedmé večer.

Ihned po příjezdu nás čekala večeře. Mnohé překvapil výběr z více druhů jídel i početná skupina českých obyvatel hotelu.

V úterý jsme lyžovali ve středisku Matrei. Lanovkou, která se nacházela v blízkosti hotelu, jsme se dostali až na vrchol, kde však byla mlha, a tak nebylo vidět ani na pět metrů. Odradit nás to ovšem nemohlo. Rozjezdili jsme se na malém svahu a rozdělili do tří družstev, která vedly prof. Dymáčková, Milátová a Kroupová. Večer jsme zhlédli film.

Další dny se počasí opravdu vydařilo. Pohled na vrcholky hor uchvátil snad všechny. Ve středu i ve čtvrtek jsme navštívili středisko St. Jakob, vzdálené necelou půlhodinku cesty od Matrei, kde byly sjezdovky ještě lepší. Hlavně žádné fronty a lyžaři! Ve čtvrtek jsme si prošli večerní městečko Matrei.

Poslední den jsme na svahu mohli pozorovat také částečné zatmění Slunce. Na kopci jsme se zdrželi o dvě hodiny déle z důvodu poruchy. Plánovaný odjezd domů se proto posunul. Do Ostravy jsme přijeli kolem třetí hodiny ranní.

Lyžování jsme si všichni dosyta užili a na zasněžené vrcholky budeme dlouho vzpomínat.

Informace před odjezdem

V termínu 16. 3. - 21. 3. 2015 se koná lyžařský kurz v Rakousku (oblast Matrei). Kurz je pořádán ve spolupráci s CK ACTIVE GUIDE, s. r. o. Prosím účastníky a jejich rodiče, aby se seznámili se Všeobecnými podmínkami CK.

Cestovní pojištění 3. 3. - 8. 3. 2014 zahrnuje pojištění léčebných výloh a zdravotní asistenci, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění zavazadel, právní asistenci a storno zájezdu. Limit pojistného plnění je dostatečně vysoký i na pokrytí nákladů na cestu vrtulníkem a zásah horské služby.

Zálohu 3 000,- Kč uhraďte do 10. 11. 2013, doplatek ve výši 3 996,- Kč do 31. 1. 2014 na číslo účtu poskytovatele:

číslo účtu: 199 887 250 / 0300
variabilní symbol: 23113
zpráva pro příjemce: jméno a příjmení žáka (NE rodiče)

V případě, že některý ze studentů bude chtít hradit cenu prostřednictvím příspěvku zaměstnavatele jednoho z rodičů, je nutné nahlásit tuto skutečnost do 23. 10. 2013 vedoucí kurzu p. prof. Kroupové.

Informace a přihláška k lyžařskému kurzu Alpy 3. 3. - 8. 3. 2014 -
Nabídka cestovního pojištěníNabídka cestovního pojištění

*/ ?>
Informace před odjezdemInformace před odjezdem
Všeobecné podmínky podmínky prodeje zájezdů cestovní kanceláře Active Guide, s.r.o. Všeobecné podmínky podmínky prodeje zájezdů cestovní kanceláře Active Guide, s.r.o.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).