ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Lyžařský kurz Rakouské Alpy 2015

16. - 21. 03. 2015
 Mgr. Magda Dymáčková,
15. 04. 2015

V pondělí 16. března 2015 o půl osmé vyjelo třicet studentů kvint i prvního ročníku na pětidenní lyžařský výcvik do Alp. Cesta byla dlouhá, vedla přes Brno, Mikulov, projížděli jsme Vídní, Salcburkem, přes nekonečný Felbertaurský tunel až do Matrei, kam jsme dorazili kolem půl sedmé večer.

Ihned po příjezdu nás čekala večeře. Mnohé překvapil výběr z více druhů jídel i početná skupina českých obyvatel hotelu.

V úterý jsme lyžovali ve středisku Matrei. Lanovkou, která se nacházela v blízkosti hotelu, jsme se dostali až na vrchol, kde však byla mlha, a tak nebylo vidět ani na pět metrů. Odradit nás to ovšem nemohlo. Rozjezdili jsme se na malém svahu a rozdělili do tří družstev, která vedly prof. Dymáčková, Milátová a Kroupová. Večer jsme zhlédli film.

Další dny se počasí opravdu vydařilo. Pohled na vrcholky hor uchvátil snad všechny. Ve středu i ve čtvrtek jsme navštívili středisko St. Jakob, vzdálené necelou půlhodinku cesty od Matrei, kde byly sjezdovky ještě lepší. Hlavně žádné fronty a lyžaři! Ve čtvrtek jsme si prošli večerní městečko Matrei.

Poslední den jsme na svahu mohli pozorovat také částečné zatmění Slunce. Na kopci jsme se zdrželi o dvě hodiny déle z důvodu poruchy. Plánovaný odjezd domů se proto posunul. Do Ostravy jsme přijeli kolem třetí hodiny ranní.

Lyžování jsme si všichni dosyta užili a na zasněžené vrcholky budeme dlouho vzpomínat.


Informace před odjezdem  pdfpdf
Všeobecné podmínky podmínky prodeje zájezdů cestovní kanceláře Active Guide, s.r.o.   pdfpdf