nahled

Zpráva o průběhu a výsledcích školního kola soutěže středoškolské odborné činnosti

Po roce na naši školu opět zavítala SOČ – soutěž studentských prací středoškolské odborné činnosti. Měli jsme tak opět možnost dozvědět se mnoho nového, mnoho zajímavého, a to hned z pěti různých oborů. Formou obhajoby se snažili soutěžící přesvědčit porotu o kvalitě svých prací a jejich šanci v případě postupu do okresního kola.

A jak to tedy vše dopadlo?

V oboru biologie zvítězila Kateřina Skupníková se svou prací o mentální anorexii a mentální bulimii. Druhé místo obsadila s prací o základech epigenetiky Tereza Boženská a na třetím místě se umístila Kristina Musialková s prací o spánku a vlivu studia na jeho kvalitu u adolescentů. Všechny tři práce byly velmi kvalitní, a tak o celkovém umístění rozhodovaly pouze drobnosti.

V oboru zdravotnictví soutěžily hned 4 práce. Prvenství si z klání odnesla Katka Slobodníková s výzkumem deformit klenby nožní, na druhém místě se umístily hned 2 soutěžící, a to Kateřina Albrechtová s velmi zajímavou prací o transsexualitě a Natálie Rysková, která ve své práci pojednávala o laktózové intoleranci. Třetí místo pak patří Martině Lichnovské, která zúročila své zkušenosti s atletikou, když vytvořila práci o poraněních, která jsou s tímto sportem spojená.

Geologie a geografie byly v klání zastoupeny dvěma pracemi. Porotu více zaujala práce o změnách koryta řeky Odry, za kterou získal 1. místo Tomáš Novák, druhé místo pak patří Adamu Pudichovi, který zkoumal dojíždění žáků naší školy.

Michal Vašátko představil práci s provokativním názvem Využití podprahových signálů v reklamě aneb Sex prodává. A je nutno konstatovat, že zaujal určitě všechny přítomné. Není divu, že si tak v oboru sociologie vybojoval první místo.

Posledním zastoupeným oborem byla filozofie, v níž Nikola Kašpárková prezentovala svou netradiční práci o zenu a po zásluze si tak odnesla cenu za 1. místo.

Všichni vítězové jednotlivých kategorií si kromě cen za 1. místo vybojovali i možnost postoupit do okresního kola.

Nezbývá než poděkovat všem soutěžícím za čas, který věnovali tvorbě svých prací, porotě, která měla ve složení Dagmar Štensová, Eva Stádníková, Radek Kuldan a Lukáš Slouka velmi těžkou a zodpovědnou práci, a postupujícím popřát hodně zdaru v dalším snažení.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).