nahled

Závod v orientačním běhu

Ve středu 17. 10. 2018 se žáci naší školy zúčastnili XXVIII. ročníku závodu v orientačním běhu „FINÁLE ŠKOL 2018“, který se uskutečnil v areálu Slezskoostravského hradu. Naši školu reprezentovali žáci od prim až po septimy.

V nejpočetnější kategorii D7 nás reprezentovalo, mezi 46 soutěžícími, 9 děvčat. Adéla Piňosová ze třídy 2B8 svou kategorii vyhrála. V kategorii H7 nás reprezentovali tři chlapci a nejlepší z nich, Menzel Antonín z 1B8, skončil na 4. místě. V kategorii D9 nás mezi 35 dívkami reprezentovalo 6 dívek a nejlepší z nich, Silvie Papavasilevská z 4A8, skončila na 3. místě. V kategorii H9 byla rovněž velká konkurence, nejlépe z našich 4 reprezentantů skončil Matěj Kotala z 4B8, a to na 3. místě. V kategorii DS jsme měli 4členné zastoupení a rovnou tři běžkyně obsadily první tři místa. První místo Jana Štrosová z 7A8, druhé Anna Bártková z 5A8 a třetí skončila Terezie Martínková z 3A4. V poslední kategorii HS jsme měli 6členné zastoupení a všichni chlapci se umístili na prvních šesti místech. První místo obsadil Jakub Neděla ze třídy 6B8, druhý skončil Dominik Holáň z 6A8 a na třetím místě byl Tomáš Vavřík z 7A8.

V soutěži družstev, do které se započítávaly výsledky z kategorií D7, H7, D9 a H9, skončilo naše gymnázium na 1. místě.

Všem soutěžícím gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.