nahled

Závěrečné setkání k projektu Cesta dějinami ve Strumieni

eufond

11. 12. 2009 se uskutečnilo Závěrečné setkání studentů a pedagogů  v rámci projektu Cesta dějinami na gymnáziu našich partnerů  ve Strumieni v Polsku. Zavítalo na něj 31 studentů našeho gymnázia spolu s ředitelem školy J. Svrčinou a pedagogy M. Musilovou, M. Böhmovou, J. Hortvíkem, P. Kolašínem a V. Vlčkem. Polští partneři pro nás a další hosty připravili v sále zdejšího gymnázia multimediální prezentace osudů třech osob - polského hrdiny z bitvy o Monte Cassino, ženy odvlečené do sibiřských lágrů Gulagu a osvětimského vězně. Následovalo pásmo recitace textů, které vytvořili sami studenti, či excelentní vystoupení pěveckého sboru.

Celý program byl doprovázen četnými hudebními efekty (válečné písně, zvuky střelby a náletů) a výtvarnými dekoracemi (březový kříž, dobové fotografie). V sále byly vystaveny podobně jako u nás fotografie studentů z exkurzí uskutečněných v rámci projektu a výtvarná díla s tématikou 2. světové války a holocaustu. Setkání navštívila celá řada celebrit - místní starostka, zástupce hejtmana kraje, polský konzul v Ostravě či europoslanec. Po poledni se naši studenti utkali se svými polskými protějšky ve sportovních kláních, a to ve volejbale a ve fotbale. (Nevadí, že se nám nepodařilo zvítězit, i remíza je úspěch. :-) Pedagogové se zúčastnili konference o evropských fondech.

Společný oběd a přátelské posezení uzavřely program ve Strumieni a také letošní Cestu dějinami.  Věříme, že budeme moct společně s našimi polskými partnery příští rok pokračovat, a to následným projektem Cesta dějinami - období komunismu.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).