nahled

Záložky do knih podruhé

Již v září tohoto školního roku se obě třídy primánů se svými vyučujícími českého jazyka Mgr. Pavlou Tlolkovou a Mgr. Janou Brachaczkovou zapojily do česko-slovenského projektu ZÁLOŽKY DO KNIH. Letos bylo naší partnerskou školou gymnázium v Žilině. Tam také putovaly záložky, které děti nejrůznějšími technikami vyráběly.

Aby záložky nebyly jen tak obyčejné, na každou připsaly děti zajímavý citát o knize, čtení, o vztahu lidí ke knihám, k vědění. Nechtěli jsme, aby dárky v podobě záložek byly poslány jen tak anonymně, proto každý žák napsal svému slovenskému kamarádovi krátký dopis, ve kterém představil sebe, své zájmy a svou oblíbenou knihu. Netrpělivě jsme očekávali, jaké dopisy se záložkami dorazí ze Slovenska.

A balíček s dopisy a záložkami opravdu dorazil! Obojí udělalo dětem velkou radost. Věnovali jsme hodinu českého jazyka čtení slovenských dopisů a hledali společně rozdíly ve slovní zásobě. Všichni byli nadšení a někteří již svého slovenského kamaráda našli i na facebooku. Přece je to ale něco úplně jiného, když si můžete otevřít obálku s dopisem a malým dárkem. Možná nezůstane jen u jednoho dopisu a jedné záložky, třeba z toho vzniknou pěkná přátelství...

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).