nahled

Záložka do knihy – čtenářský projekt napříč státy

Předmětová komise českého jazyka letos využila nabídky zapojit se do česko-slovenského projektu Záložka do knihy. Jedná se o akci, v níž dvě školy, jedna česká a druhá slovenská, navážou spolupráci, vyrábějí záložky, které si následně vymění. Partnera pro tuto akci jsme našli až ve vzdálených Košicích, a to na Evanjelickém gymnáziu Jana Amose Komenského. Naše záložky tak urazily pořádný kus cesty, než se dostaly na místo určení.

Za naši školu se do projektu zapojily třídy prim, sekund a tercií, které se svými vyučujícími, p. prof. Vašíčkovou, Zelenkovou, Kopečkovou a Böhmovou, malovaly, lepily, stříhaly, prostě všemožnými způsoby vyráběly velmi originální záložky do knihy, které by měly potěšit slovenské děti. Náměty a techniky byly opravdu různé, každý tvůrce dal do záložky kus sebe, své četby, svých zájmů...

Slovenské děti v Košicích pak souběžně vyráběly záložky pro nás. Dnes už jsou všechny záložky doručeny svým novým majitelům, naši studenti se mohou radovat z výtvorů slovenských dětí a naopak. Tento projekt příjemně zpestřil hodiny literatury na nižším gymnáziu, umožnil nám nahlédnout do četby a zájmů stejně starých dětí na Slovensku, samotným tvůrcům pak přinesl dárek ve formě záložky, kterou pro ně s nadšením a zaujetím vyrobil někdo jiný. A jak záložky dopadly, můžete zjistit z našich fotografií. Poznáte, které jsou české a které slovenské?

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).