nahled

Zájezd do Velké Británie – To nejlepší z Anglie

V sobotu 3. 10. 2015 jsme vyrazili na naši poznávací cestu po jihovýchodní Anglii. Celou noc jsme strávili v autobuse a poté jsme dorazili do belgického Bruselu, kde jsme navštívili Atomium. V Belgii jsme se také podívali do historického městečka Bruggy, které je nazýváno Benátkami severu. Přespali jsme ve francouzském Calais v hotelu F1.

V brzkých ranních hodinách jsme odjeli trajektem do Doveru. První den v Anglii jsme se podívali do města Rye. Navštívili jsme také křídové útesy Beachy Head a Seven Sisters, které byly opravdu fascinující. Stihli jsme rovněž mořský svět v letovisku Brighton. Večer jsme se ubytovali u rodin v Guilfordu, najedli se a natěšení na další den jsme šli spát.

V úterý jsme jeli poznávat univerzitní město Oxford, ve kterém se nám moc líbila místní architektura. Ještě tentýž den jsme se vydali do středověké vesničky Warwick, kde jsme navštívili místní hrad, přičemž nás celý den provázelo typické britské počasí.

Následující den jsme se procházeli po bývalém hlavním městě Winchesteru, kde sídlil král Artuš. Poté jsme navštívili úžasný megalitický monument Stonehenge a letní sídlo královny Alžběty, zámek Windsor.

Ve čtvrtek nás čekal Londýn, kde jsme navštívili Muzeum Madame Tussaud – byly zde nejrůznější voskové figuríny od historických postav až po nejznámější sportovce. Poté jsme šli procházkou po nejslavnějších památkách Londýna.

Tento zájezd se nám velice líbil a Anglii jsme určitě nenavštívili naposledy.

Eva Barvíková, Nikol Kubečková, 5A8Cestu jsme zahájili v 6 hodin večer kvalitní autobusovou večeří. Ti šťastnější z nás se odebrali ke spánku a probudili se až v Belgii. Navštívili jsme hlavní město Brusel a absolvovali procházku po městě přezdívaném Severské Benátky. Po náročné ranní cestě trajektem jsme konečně spatřili křídové útesy Anglie. Jako první atrakce nás čekal nejstarší vodní svět v Brightonu. Na konci dne jsme se vysílení z nákupu v Primarku odebrali ke svým náhradním rodinám.

V dalších dnech patřily k nejzajímavějším procházka po univerzitním městě Oxfordu a navštívení Windsoru, letního sídla královské rodiny. Třešničkou na dortu byl samotný Londýn, ve kterém jsme navštívili muzeum voskových figurín a absolvovali cestu londýnským metrem i autobusem. Po jízdě lanovkou nad osvětleným večerním městem jsme se plni zážitků vraceli domů.

Katka Karasová, 3A4

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).