nahled

Zájezd do Velké Británie - Cornwall

V sobotu 3. října jsme vyrazili ve večerních hodinách s CK Protravel směr Belgie. Do Bruselu jsme dorazili v neděli dopoledne, kde jsme si prohlédli zvětšený krystal železa – Atomium. V malebném městečku Bruggách jsme se projeli na lodičkách po kanálech. Přespali jsme v hotelu F1 poblíž Calais.

V pondělí brzy ráno jsme se plavili z Calais do Doveru na trajektu přes kanál La Manche. A hurá do Anglie! Vítal nás tajuplný a krásný Cornwall – země nespoutaná, země člověkem opuštěná, desítky kilometrů bez jediného domu. Navštívili jsme zříceninu hradu Corfe Castle, který byl v roce 1645 odstřelen. Prošli jsme si město Exeter a zdejší katedrálu s nejdelší spojitou klenbou na světě. Večeřeli jsme již v hostitelských rodinách v přímořském městě Plymouth, kde jsme strávili celkem tři noci.

V úterý jsme navštívili romantické místo na pobřeží Atlantiku – hrad Tintagel, kde byl podle legendy počat král Artuš. Projeli jsme národní park Dartmoor a nekonečná vřesoviště, kde údajně žil pes baskervillský. Zastavili jsme se u pravěkého solárního kalendáře Merrivale a u nejstaršího kamenného mostu v oblasti, Postbridge. Prošli jsme se plymouthským přístavem, který je známý tím, že odtud vyplula v roce 1620 slavná loď Mayflower s otci poutníky do Ameriky.

Ve středu nás páni řidiči zavezli až na St. Michael´s Mount, k hradu, který je přístupný suchou nohou pouze za odlivu. Dnes ale odliv nebyl, a tak jsme si dobrodružství ve člunech na téměř rozbouřeném moři pořádně užili. Zastavili jsme se v nejzápadnějším cípu Anglie, Land's End, a u megalitu Men an Tol, jedná se o kruhový kámen s otvorem, který má magickou sílu uzdravovat. Všichni se jím tedy „protáhli“. Ač to nebylo v plánu, cestou zpět jsme jeli kolem Stonehenge, což je pravěký kruh z obrovských kamenných kvádrů, dolmenů.

Ve čtvrtek nás konečně čekal Londýn. Prohlédli jsme si muzeum voskových figurín Madame Tussands, Westminsterské opatství, Trafalgarské náměstí a Buckinghamský palác, také Picadilly Circus a bylo toho mnohem víc. Třešničkou na dortu byl nádherný výhled na celé město z obřího ruského kola London Eye, jehož jedna část je vyrobena plzeňskou Škodovkou. Metrem jsme se dopravili zpět k našemu autobusu a Eurotunelem se vraceli domů.

Výlet byl skvělý! Užili jsme si spoustu zábavy a věřte, že na tenhle týden plný zážitků jen tak nezapomeneme.

Velké poděkování patří paní průvodkyni, která nás bezpečně zavedla i do těch nejtemnějších anglických dějin, panům řidičům, kteří se nebáli jezdit vpravo i vlevo, a našim milým profesorkám, bez nichž by to prostě nešlo.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).