Zájezd do Velké Británie

V říjnu letošního školního roku jsme uspořádali zájezd do Velké Británie, kterého se zúčastnilo 48 studentů vyššího gymnázia za doprovodu tří pedagogů (Pavla Tlolková, Dana Blažejová a Michal Matuška). Společně jsme navštívili místa v okolí Oxfordu a Londýna. Nejdříve jsme důkladně prozkoumali letní sídlo královské rodiny ve Windsoru a hned poté jsme se šli pobavit do nedalekého Legolandu.

Protože jsme byli z předešlých dní unavení po cestování autobusem, následovala celodenní návštěva univerzitního města Oxfordu. Prohlídli jsme si některé z colleges, včetně Christ Church College, kde se mimo jiné natáčely scény ze série filmů Harryho Pottera.

Další den byla na programu další dvě zajímavá místa – Shakespearovo rodiště Stratford nad Avonou a největší středověký hrad v Británii Warwick. Prohlídku hradu jsme si užili plnými doušky, měli jsme na to celé odpoledne a opravdu bylo co vidět - například strašidelná věž, sbírka rytířského brnění nebo mučírna.

Poslední den jsme vyhradili Londýnu. Viděli jsme London Tower, Tower Bridge, Houses of Parliament, katedrálu Sv. Pavla a také jsme navštívili muzeum hrůzy London Dungeon.

Těšíme se na další zájezd, který se snad podaří uskutečnit zase příští podzim.


Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).