ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Zájezd do Velké Británie

30. 09. - 05. 10. 2007
 Dana Blažejová, vedoucí zájezdu,
19. 12. 2008

V říjnu letošního školního roku jsme uspořádali zájezd do Velké Británie, kterého se zúčastnilo 48 studentů vyššího gymnázia za doprovodu tří pedagogů (Pavla Tlolková, Dana Blažejová a Michal Matuška). Společně jsme navštívili místa v okolí Oxfordu a Londýna. Nejdříve jsme důkladně prozkoumali letní sídlo královské rodiny ve Windsoru a hned poté jsme se šli pobavit do nedalekého Legolandu.

Protože jsme byli z předešlých dní unavení po cestování autobusem, následovala celodenní návštěva univerzitního města Oxfordu. Prohlídli jsme si některé z colleges, včetně Christ Church College, kde se mimo jiné natáčely scény ze série filmů Harryho Pottera.

Další den byla na programu další dvě zajímavá místa – Shakespearovo rodiště Stratford nad Avonou a největší středověký hrad v Británii Warwick. Prohlídku hradu jsme si užili plnými doušky, měli jsme na to celé odpoledne a opravdu bylo co vidět - například strašidelná věž, sbírka rytířského brnění nebo mučírna.

Poslední den jsme vyhradili Londýnu. Viděli jsme London Tower, Tower Bridge, Houses of Parliament, katedrálu Sv. Pavla a také jsme navštívili muzeum hrůzy London Dungeon.

Těšíme se na další zájezd, který se snad podaří uskutečnit zase příští podzim.


autor: Matěj Chmelo autor: Jakub Adámek: Tajemná zákoutí v centru Oxfordu autor: Karel Lustyk autor: Zuzana Brachaczková, Port On Fire autor: Tomáš Sadílek autor: Tran Thi Quynh Trang, Životní jízda