nahled

Zájezd do Skotska

Stejně jako loňský školní rok se nám podařilo i letos na podzim uspořádat poznávací zájezd do Velké Británie. Tentokrát jsme jeli dál a to do Skotska. Celý program, ubytování a částečně také stravu pro nás zařídila cestovní kancelář Poznání.

Na cestu jsme se vydali autobusem v neděli 28. 9. v 5:30 ráno. Po příjezdu do Velké Británie nás nejdříve čekala návštěva jejího hlavního města Londýna. Pan průvodce nás provedl kolem některých z mnoha památek (Houses of Parliament, Trafalgar Square, Picadilly Circus, Westminister Abbey). Naše cesta ovšem vedla ještě ten den dále na sever do prvního místa ubytování v městečku Doncaster. Zde jsme jenom přespali v Hotelu Formule 1 a brzy ráno jsme se vydali autobusem do Edinburghu.

Vlajka Skotska

Byli jsme se podívat na hradě a společně jsme prošli Královskou míli (ulici, která vede od hradu a je dlouhá přesně jednu míli). Další dny jsme strávili ve Skotsku a na programu byla návštěva nejstarší palírny whisky (pro plnoleté i s ochutnávkou), nejmenší katedrální městečko Dunkeld a Pitlochry. Poté jsme ještě popojeli na hrad Blair, jehož majitel vlastní soukromou armádu. Dále jsme měli zajištěnu projížďku po jezeře Loch Lomond, projeli jsme kus Skotské vysočiny, kde se natáčel například film Statečné srdce (v Glen Coe) a navštívili jsme vyhlášené turistické středisko Skotska Fort William.

Všem se také velmi líbil klášter v Jedburghu. Poté jsme jeli zpět do Anglie a cestou jsme měli na programu městečko York. Kvůli dopravní zácpě jsme tam ovšem dojeli s velkým zpožděním, a tak jsme stihli městečko spíše jen proběhnout, než si ho v klidu vychutnat. V sobotu nás opět čekal Londýn, podívali jsme se na další památky (Tower, Tower Bridge, Buckingham Palace, Shakespeare Globe Theatre). Nakonec jsme měli několikahodinový rozchod, kdy jsme mohli individuálně navštívit další památky nebo jiná zajímavá zákoutí Londýna, popřípadě se věnovat nákupům.

Až na drobnosti byli účastníci zájezdu s návštěvou Skotska spokojeni a doufáme, že i v budoucnu studenti naší školy opět navštíví Velkou Británii.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).