nahled

Zájezd do severní Anglie

V sobotu 29. září jsme ve večerních hodinách vyjeli na cestu do severní Anglie. V neděli 30. září autobus zastavil na parkovišti u skanzenu Zaanse Schans v oblasti severního Holandska, kde jsme si prohlédli sýrárnu, muzeum dřeváků a větrné mlýny. Po pár hodinách jsme opět vyjeli na cestu směrem k přístavu, kde jsme se nalodili na noční trajekt do Newcastlu, kam dorazil kolem jedenácté hodiny ranní. Po vylodění jsme se vydali na cestu k Hadrianovu valu a poté, co jsme si val prohlédli, naše cesta pokračovala do Durhamu, kde jsme si prošli románsko-gotickou katedrálu. Večer si pro nás přijely hostitelské rodiny.

Po snídani jsme vyjeli k zámku Castle Howard, kde jsme si prošli celý jeho areál. Odpoledne autobus přejel k bývalému cisterciáckému klášteru Rievaulx Abbey. Po návštěvě kláštera nás čekala procházka zajímavou krajinou v oblasti North Yorkshire Moors. Další den nás čekal výlet do Whitby, města známého z románu Drákula, kde jsme si prošli ruiny opatství. Poté jsme přejeli ke zřícenině hradu ve Scarborough a pak i do krásné přírodní rezervace bílých útesů Flamborough Head.

Náš poslední den v Anglii jsme strávili procházením centra Yorku, kde jsme navštívili gotickou katedrálu Yorkminster a Cifford's Tower. V odpoledních hodinách jsme vyjeli z Yorku směrem na jih k Eurotunelu, kterým jsme přejeli do Francie, odkud jsme dále pokračovali domů.

I přes náročnost zájezdu jsem si ho velmi užila.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).