ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Zájezd do severní Anglie

29. 09. - 05. 10. 2018
 Lucie Dlouhá, 4B8, foto Šimon Šesták, 6A8, Gabrieala Mačudová, 5A8
   video Michela Kubečková, Tomáš Vašíček, 6B8,
10. 10. 2018

V sobotu 29. září jsme ve večerních hodinách vyjeli na cestu do severní Anglie. V neděli 30. září autobus zastavil na parkovišti u skanzenu Zaanse Schans v oblasti severního Holandska, kde jsme si prohlédli sýrárnu, muzeum dřeváků a větrné mlýny. Po pár hodinách jsme opět vyjeli na cestu směrem k přístavu, kde jsme se nalodili na noční trajekt do Newcastlu, kam dorazil kolem jedenácté hodiny ranní. Po vylodění jsme se vydali na cestu k Hadrianovu valu a poté, co jsme si val prohlédli, naše cesta pokračovala do Durhamu, kde jsme si prošli románsko-gotickou katedrálu. Večer si pro nás přijely hostitelské rodiny.

Po snídani jsme vyjeli k zámku Castle Howard, kde jsme si prošli celý jeho areál. Odpoledne autobus přejel k bývalému cisterciáckému klášteru Rievaulx Abbey. Po návštěvě kláštera nás čekala procházka zajímavou krajinou v oblasti North Yorkshire Moors. Další den nás čekal výlet do Whitby, města známého z románu Drákula, kde jsme si prošli ruiny opatství. Poté jsme přejeli ke zřícenině hradu ve Scarborough a pak i do krásné přírodní rezervace bílých útesů Flamborough Head.

Náš poslední den v Anglii jsme strávili procházením centra Yorku, kde jsme navštívili gotickou katedrálu Yorkminster a Cifford's Tower. V odpoledních hodinách jsme vyjeli z Yorku směrem na jih k Eurotunelu, kterým jsme přejeli do Francie, odkud jsme dále pokračovali domů.

I přes náročnost zájezdu jsem si ho velmi užila.