nahled

Zájezd do Salzburgu

Ještě ani neodbila půlnoc z 1. na 2. června a už páni a paní profesorky vysbírali potvrzení o bezinfekčnosti (nutno podotknout, že jednočlenná skupinka p. p. Matušky byla hotova později než ta mnohonásobně větší od p. p. Konečné). Nastoupili jsme do autobusu a vydali se do města proslaveného hlavně díky skladateli W. A. Mozartovi.

Kolem osmé hodiny ranní jsme už přejížděli jeden z mostů v Salzburgu a následně vystupovali. Čekala nás procházka po městě, při které nám p. průvodkyně pověděla něco o Dómu sv. Ruperta a Virgilia, paláci Residenz, nebo Getreidegasse. Pak jsme měli na čtyři hodiny rozchod. Většina z nás ho strávila nakupováním Mozartových koulí a posedáváním na hřišti ukrytém v zahradách zámku Mirabel. Sraz jsme měli nedaleko odtud a odjeli jsme do lázeňského města Bad Ischl, které si oblíbila i císařovna Sissi. Po vybalení na mládežnické ubytovně jsme se zašli nadýchat čerstvého vzduchu. Tu noc téměř nikdo neponocoval; všichni jsme do těch hodně měkkých postelí padli vyčerpáním.

Druhý den po snídani jsme se dopravili do malebného městečka St. Gilgen a zanedlouho už se plavili po Wolfgangsee. Bylo překvapivé, že pro nás měli i český překlad.

Nafotili jsme spoustu zajímavostí a přes celé město St. Wolfgang došli až k autobusu. Později jsme měli chvíli volna, a to v Hallstattu, který figuruje na seznamu UNESCO, poté jsme došli k zubačce, která nás vyvezla na horu Salzberg. Tam jsme se zúčastnili prohlídky Bergwerk - Salzwelten, v níž jsme se dozvěděli něco o těžbě soli, vstoupili do solného dolu, svezli se na dřevěných skluzavkách a nakonec se projeli vláčkem. Když jsme se pokochali přírodou okolo, sjeli jsme zubačkou dolů, kde nás čekal řidič i se svým vozem a dalších asi 8 hodin nás vezl do Ostravy.

Po cestě jsme také popřáli k narozeninám jedné naší spolužačce a paní Kopečkové, které jsme složili básničku (každý přispěl alespoň jedním veršem). Výlet se nám všem moc líbil a doufáme, že i příští rok bude příležitost se někam podívat.

Aktuálně: Nabíráme další zájemce! Pokud by se chtěli s námi do Rakouska podívat i nadšení španělštináři a francouzštináři (od kvarty výše), vítáme je do našich řad. Prohlédněte si program a přihlaste se. Případné dotazy ráda zodpoví Tereza Konečná.


Němčináři, zbystřete smysly! Zveme vás všechny na zájezd do rakouského Salzburgu. Termín zájezdu je 2.-3. 6. 2017, cena 2500 Kč a program pestrý, ale náročný.

Jelikož se zájezd koná až na konci školního roku, musíme vás upozornit, že v případě udělení závažných kázeňských postihů v průběhu školního roku vás může škola ze zájezdu vyloučit a vy budete muset uhradit storno poplatek, popřípadě za sebe sehnat náhradníka.

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem
- služby průvodce
- komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna
V ceně nejsou zahrnuty:
- vstupy do objektů (pro studenty 20-25 euro)

program zájezduprogram zájezdu
přihláškypřihlášky*/ ?>
nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).