Zájezd do Německa

Co se vám vybaví, když se řekne Německo? Nám jeden z nejzajímavějších týdnů, co jsme zažili. Od paní profesorky Austové jsme dostali nabídku na zájezd do Německa a my jsme neváhali a hned se přihlásili. Na zájezd s námi měla jet právě ona, ale nakonec kvůli zdravotním potížím bohužel jet nemohla. A tak jsme dostali paní profesorku Blažejovou.

Vlajka Německa

Velkým pomocníkem při cestování nám byl náš pan průvodce Rohan, sympatický starší pán. Před příjezdem na ubytování jsme navštívili městečko Spreewald, kde nám pan průvodce domluvil projížďku lodičkami po řece Sprévě. Byla sice zima, ale i tak jsme si to užívali. Dozvěděli jsme se, že tamější lidé se ke svým příbytkům dostanou právě jenom na lodičkách. Spreewald je vyhlášené městečko okurek naložených ve všem možném, někteří i okusili. Večer jsme se dostali do hotelu Formule 1, což je síť ubytování po celé Evropě, kde je vše řešeno automaticky. Největší pozdvižení v nás vyvolaly automatické záchody a sprchy :-), které se po každém použití čistí horkou parou (někteří z nás měli na začátku strach tam vůbec jít).

Druhý den jsme vyrazili do Berlína, kde jsme navštívili Říšský sněm (tam jsme čekali dvě hodiny a posléze museli prijít kontrolou jako na letišti, někteří museli odevzdat své nožíky atd.), dále jsme viděli Braniborskou bránu, muzejní ostrov - Pergamonský komplex, prošli Alexandrovým náměstím, kde jsme měli možnost něco nakoupit a šanci konverzovat německy a individuálně navštívit televizní vyhlídkovou věž. Třetí den byla na programu Postupim, ve které jsme navštívili zámek Sanssouci a Cecilienhof. Zde se rozhodovalo o rozdělení území Německa- sešli se Truman, Churchill a Stalin, kterému tehdy to sídlo patřilo.

Předposlední den jsme se opět vydali do Berlína, kde jsme prošli Postupimské náměstí a navštívili známou ulici Kurfürstendamm s mnoha obchodními domy. Několikahodinový rozchod byl určen především na nákupy. Poslední den po snídani jsme se při zpáteční cestě zastavili v Drážďanech. prohlédli jsme si město, obrazárnu Zwinger a odjeli zpátky domů, do Ostravy.

I přes chladné počasí jsme poznali spoustu památek, dozvěděli jsme se mnoho z historie Německa a získali mnoho cenných poznatků a zkušeností. Tímto bychom chtěli poděkovat paní profesorce Austové za zprostředkování zájezdu, paní profesorce Blažejové za skvělý dozor a doufáme, že se podobný zájezd do Německa bude opakovat.

'; show_thumb2("photos/2009/berlin/P9170138.JPG", "berlin"); show_thumb2("photos/2009/berlin/P9180181.JPG", "berlin"); show_thumb2("photos/2009/berlin/P9180185.JPG", "berlin"); show_thumb2("photos/2009/berlin/P9190237.JPG", "berlin"); ?>

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).