nahled

Zájezd do Anglie 2017

Nekonečné září se nedalo zakončit lépe než nástupem do autobusu s kufry nabalenými na zájezd do Anglie. Ostravu jsme pomalu opouštěli kolem šesté hodiny sobotního podvečera. Po skutečně dlouhé cestě prokládané krátkými pauzami na pumpách jsme se zastavili u masivního belgického Atomia. Po nafocení tohoto moderního železného modelu jsme zavítali do kouzelného městečka Bruggy, kde se historie podepsala na nevelkých cihlových domečcích. Krásu všech uliček jsme prozkoumali z loděk a nezapomněli jsme ochutnat špičkové vafle typické pro tuto zemi. Přímo z „Benátek severu“ nás čekala noc ve francouzském hotelu blízko Calais.

Z únavy po plavbě trajektem nás probudily pohádkové ruiny hradu Corfe Castle, kde jsme si celou zříceninu pořádně prošli. Poté jsme se přesunuli do Exeteru, který nám kromě nákupů nabídl i zastávku před gotickou katedrálou. K večeru jsme se pak konečně setkali s našimi hostitelskými rodinami a měli prostor se zabydlet.

Další den jsme se ocitli v nádherném náručí severního pobřeží Cornwallu se zříceninou Artušova hradu Tintagel. Výhledy z malebných útesů na rozlehlé moře byly opravdu dechberoucí.

Po takovémto zážitku jsme jeli na krátký výlet do přímořského města Plymouth. Strávili jsme tam veškerý čas výletem na lodi. Poté jsme se opět vrátili do autobusu, abychom navštívili národní park Dartmoor. Prozkoumali jsme vřesoviště, zastavili se u několika megalitických monumentů, např. u solárního kalendáře Merivale. Následovala kratičká pauza u nejstaršího kamenného mostu v oblasti, Postbridge.

Pátý den jsme dojeli na překrásné místo Minack Theatre neboli divadlo pod širým nebem s výhledem na moře připomínající Karibik. Prozkoumali jsme toto překrásné místo, sešli k moři a svlažili si nohy. Tedy chtěli jsme jen nohy, ale nepodařilo se, a většina byla mokrá trochu víc. To je tak, když chcete hezkou fotku a nebo zkrátka poslední vlnu roku 2017. Krásně osvěžení jsme se dostali až na nejjihozápadnější cíp Británie. Byla to malá vesnička, spíše připomínající bufet s výhledem opět na moře. Vesnička, ve které jsme strávili asi hodinku, se jmenovala Land´s End. Při zpáteční cestě jsme navštívili monumenty Men an Tol a dolmen Llanynon Quolt. Den ale neskončil. Zastavili jsme v St. Michael´s Mount. Je to velký klášter na ostrůvku, přístupný suchou nohou pouze za odlivu. My měli štěstí, a suchou nohou jsme přešli. Večer jsme se opět vrátili do našich rodinek, dali si večeři a s plnými bříšky šli spát.

Byl zde konec týdne. Se slzami v lehce ospalých očích jsme se okolo sedmé dostavili na parkoviště k našemu autobusu. S rodinami jsme se rozloučili a nasedli. Dojeli jsme do Brightonu. Nejstarší akvárium a krásný palác Royal Pavilion byly místy naší návštěvy. Pak přišlo ale to pravé ořechové. Nákupy. Jako myši jsme se rozběhli do obchodů – Primark, Poundland a mnoho dalších míst, kde jsme utratili nejednu libru. A teď už jen cesta domů. :-)

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).