nahled

Z Berlína se zážitky a s hlavou vztyčenou!

Ve dnech 28.–31. 7. 2015 se náš prezentační tým ve složení Tomáš Šindel, Nikola Sýkorová, Jiří Adámek, Šárka Königová a Tomáš Krupník v doprovodu paní profesorky Taťany Szlaurové, konzultantů Venduly Rechové, Matěje Kapošváryho a dalších skvělých představitelů JA Czech účastnil evropského finále soutěže JA Europe Company of the Year Competition, na které reprezentoval Českou republiku se svou technickou osvětou v podobě celého komplexu služeb zahrnujících CZECH-it magazine, TE(A)CH-us camp a SHOW-me shadowing.

Ještě před samotnou cestou do Berlína nás pět v čele s Matějem, paní profesorkou a výkonným ředitelem JA Czech panem Josefem Müllerem absolvovalo dvoudenní soustředění v Praze, sloužící k přípravě jak na možné otázky, které by nám mohla porota na panelové diskuzi položit, tak k tréninku naší pódiové prezentace.

28. 7. ráno jsme z Prahy vyjížděli a kolem oběda dorazili do Berlína do hotelu Park Inn na Alexanderplatz. Ihned po příjezdu jsme pocítili, že program bude velmi nabitý, jelikož zhruba hodinu po registraci v hotelu byl na programu FedEx seminář, na kterém jsme se dozvěděli více o této mezinárodní firmě a každá studentská firma měla také příležitost představit svůj produkt či službu. Závěrečným bonusem této přednášky byla selfie tyč, která se v průběhu našeho pobytu v Berlíně stala naší nepostradatelnou součástí. Po přednášce následoval přivítací plážový volejbalový turnaj v BeachMitte, což je největší berlínská beach volleyball hrací plocha. Byli jsme rozděleni do mezinárodně složených týmů, abychom prolomili ledy, a mohlo se začít hrát. Všichni jsme si turnaj náramně užili a příjemným zakončením pak byla plážová večeře.

Druhý den ráno jsme vcelku brzy vstávali a vyrazili do berlínského Kongresového centra na pódiovou zkoušku prezentací. Dopoledne nás také čekalo první ze tří setkání s porotou, tedy panelová diskuze. Byli jsme dobře připraveni i na ty nejzáludnější otázky a z tohoto interview jsme odešli s velmi dobrým pocitem a s hlavou vztyčenou. „Panelovkou“ však tento den ještě nekončil. Odpoledne proběhlo oficiální zahájení a následovaly prezentace na pódiu. Firmy byly rozděleny do 3 skupin, my byli až ve druhé skupině skoro poslední, takže jsme v klidu mohli sledovat prezentace firem před námi. Když však přišel náš čas, nervozita začala stoupat. S příchodem na pódium však nervozita zcela odpadla a v ten moment jsme všichni chtěli ukázat, co v sobě máme a na čem jsme celý ten rok makali. Obrovskou podporou byla naše paní profesorka, Vendy Rechová a celý JA Czech tým, který nám držel palce. S touto podporou jsme dokázali podat skvělý výkon a odkráčeli jsme z pódia s vítězným pocitem, že jsme to zvládli. Jedním z nejlepších okamžiků pak bylo poslouchat, jak se nám prezentace povedla a jak dobří jsme byli. To však ještě nebyl celému dni konec. Následoval krátký odpočinek v hotelu a pak se zase odcházelo do vyhlášené berlínské restaurace Hofbräu, kde se konala „Německá noc“ pořádaná Gesamtmetallem, po které byla na programu noční projížďka Berlína s výkladem, na které jsme už bohužel skoro všichni usínali vzhledem k tomuto velmi náročnému dni.

Náš poslední soutěžní den v Kongresovém centru jsme zahájili stavbou firemního stánku, na niž jsme měli hodinu a půl čas, avšak tak tak jsme stihli vše v limitu dokončit. Od 9:30 až do 14:30 pak dvakrát procházela porota kolem stánků a vyptávala se na další otázky ohledně našeho businessu. Obě interview probíhala v přátelské a pozitivní náladě a porota vypadala, že ji náš projekt zajímá, z čehož jsme pak měli obzvlášť radost. Také jsme se utvrdili v tom, že to, co děláme, má smysl a potenciál. Následovala demontáž stánků a chvilkový čas na odpočinek, jelikož nás ještě čekal závěrečný slavnostní galavečer spojený s vyhlašováním výsledků. Nejdříve proběhlo vyhlášení cen mimo hlavní kategorii, tedy FedEx Access Award, Citi Remarkable Customer Service Award a AT&T Excellence in IT Award, a následně to, na co jsme všichni tak netrpělivě čekali, vyhlášení JA Studentské firmy roku. Naše ambice byly velké a přesto, že jsme se neumístili mezi prvními třemi firmami, byli jsme zařazeni mezi top 9 firem z celé Evropy (!), což pokládáme za nesmírný úspěch a můžeme s hrdostí říct, že se všechna ta práce vyplatila.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem těm, kteří se jakkoliv podíleli na chodu a řízení naší firmy, ať už našim spolužákům, paní profesorce Taťaně Szlaurové, konzultantům Vendule Rechové a Matějovi Kapošvárymu, panu Josefu Müllerovi, Silvii Marhoulové, Jitce Bulantové a celému JA Czech týmu, bez kterého bychom neměli šanci tuto úžasnou příležitost zažít.

Toť tedy vše k naší cestě do Berlína… aaand Do not forget to CZECH-it at our facebook too!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).