nahled

Výtvarná soutěž Pranostiky - vyhlášení výsledků

Naše gymnázium se letos stalo organizátorem výtvarné soutěže, která probíhala pod záštitou děkana Pdf OU od 15. 9. do 25.10. 2023 a byla určena žákům ostravských středních škol a vyšších gymnázií. Soutěž, která se konala v rámci festivalu Ostravské dny folkloru, vyvrcholila 8. 11. vernisáží v Národním zemědělském muzeu v DOV. Do tvořivého klání se zapojilo celkem 40 výtvarných prací na zadaný námět - pranostika.

Pětičlenná odborná porota, sestávající ze středoškolských i vysokoškolských pedagogů výtvarné výchovy, měla nelehký úkol – vybrat z kvalitních a originálních prací jen 3 nejlepší, které získaly ocenění a v těchto dnech se účastní spolu s uměleckými díly profesionálních výtvarníků výstavy Folklor je LAJF v Národním zemědělském muzeu v Ostravě.

Na 1. místě se tedy umístila Lucie Olchawská ze SŠ chemické akademika Heyrovského, 2. místo obsadila Tereza Billova z SOŠ AHOL a 3. místo určila porota práci Ondřeje Kočura z Wichterlova gymnázia.

A protože všechny zaslané soutěžní práce byly opravdu zajímavé, vybrala porota dalších 7, jejichž výtvarnou kvalitu jmenovitě ocenila, a jsou to práce Sabiny Čechákové ze SOŠ AHOL, Laury Fajmonové, Filipa Gašparína, Emy Otýpkové, Martina Porzera, Karolíny Vavrošové a Laury Limové, všichni z Wichterlova gymnázia v Ostravě–Porubě, a s radostí můžeme říci, že mezi těmito pracemi je i obrázek zastupující naše gymnázium, a to práce Karolíny Olšovské z 2A4.

Všem soutěžícím moc děkujeme, vítězům gratulujeme a všechny vás zveme na výstavu, která v Národním zemědělském muzeu běží do 8. 12. 2023.

Všechny ostatní soutěžní práce si můžete prohlédnout ve virtuální galerii zde.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).