nahled

Výtvarná a fotografická soutěž ke Dni Země

I letos se na našem gymnáziu konala celoroční výtvarná soutěž ke Dni Země, pořádaná v rámci enviromentální výchovy předmětovou komisí biologie ve spolupráci s výtvarnou výchovou. V tomto školním roce se žáci zaměřili ve svých pracích na ztvárnění tématu "Plody a semena". K těm nejlepším patřila v kategorii nižšího gymnázia temperová malba Kláry Novákové z 4A8, jako druhé nejlepší byly vybrány malby žáků Dominika Holaně a Vojtěcha Dohnala z téže třídy. Na třetím místě pak skončila trojice žáků z tercie A, a sice Kristina Ulmannová, Vít Kuldan a Eva Řepková.

V kategorii starších žáků vyššího gymnázia pak byly oceněny kresby lavírovanou tuší na téma "Ořechy", jejich autorkami jsou žačky Veronika Cholevová a Tereza Chybová z kvinty B, druhé místo patří výkresům Lenky Drozdové a Gabriely Zuntové ze 6B8 a třetí příčku získala Krista Bartusková také z sexty B.

Tyto oceněné práce spolu s dalšími vybranými soutěžními pracemi si můžete prohlédnout v hale školy.

Škoda jen, že toto inspirativní téma neuchopil žádný z četných nadaných fotografů, takže ve fotografické části této soutěže nebylo z čeho vybírat. I proto se těšíme na další ročník!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).