nahled

Výtvarná a fotografická soutěž ke Dni Země

Letošní ročník naší tradiční školní soutěže už zná své nejlepší autory. Téma, se kterým se soutěžící museli letos poprat, nebylo z nejjednodušších a znělo "Architekti ze zvířecí a rostlinné říše".

Ty nejzajímavější a nejzdařilejší práce si můžete jako každý rok v tuto dobu prohlédnout na výstavce v hale školy. Porota, složená z vyučujících výtvarné výchovy, nakonec z těchto zdařilých prací vybrala 8 nejlepších, které budou odměněny knižní stokorunovou poukázkou. Jsou to kresby - "architektonické studie" Evy Parmové z 1A8 a Markéty Durčákové z 1B8, společný obrázek "lýkožroutího labyrintu" Daniela Eisnera a Mariana Drbohlava z 2A8, malba na plátně Ely Kamenické z 3B8, porcelánová drobná plastika Daniely Jalůvkové z 4A8, velkoformátové perokresby hub Veroniky Pěchové a Marie Janouškovcové z 5A8 a kresba pastelkou Lucie Klhůfkové z 6B8.

Zvláštní ocenění si zaslouží i zdařilé keramické kolekce žáků z 3A8 a 4A8.

Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili!

Pozvánka

Po předchozích dvou ročnících, které proběhly ve stínu covidové epidemie, se letos opět dočkáme naší tradiční školní výtvarné a fotografické soutěže vyhlašované ke Dni Země předmětovými komisemi biologie a výtvarné výchovy v plném lesku a slávě.  Téma letošního ročníku je opravdu originální a kreativní: Architekti ze zvířecí a rostlinné říše. Všimli jste si, jak dokonalou stavbu má třeba hlemýžď či vosí hnízdo? Jak smysluplně a krásně je zkonstruovaná makovice či šiška?

Takže - pokud vás toto téma inspiruje a láká, neváhejte, hledejte, objevujte a tvořte, kreslete, malujte, fotografujte. Své práce v jakékoliv výtvarné technice či fotografie na zadané téma odevzdejte nejpozději do konce května vyučujícím VV v kabinetě 29 nebo v kabinetě biologie 212.

Všechny zdařilé práce splňující zadání budou vystaveny, ty nejoriginálnější pak samozřejmě i oceněny. Těšíme se!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).