Výstavy v galerii gymnázia

Od roku 1998 funguje na naší škole v prostorách klubovny také galerie. Je určena jak pro kolektivní studentské výstavy, tak pro výstavy autorské. V letošním jubilejním roce se poprvé otevírá i aktivním výtvarníkům z řad bývalých absolventů i pedagogů, kteří na naší škole působili či stále působí. Sérii výstav zahájila v září dvojice současných pedagogů – výtvarníků - Magdalena Musialová a Radovan Tokarský. Představili se kolekcí olejomaleb a asambláží. Přestože práce obou výtvarníků vycházejí z protichůdných výtvarných východisek, vzájemně se ve svých protikladech doplňovaly.

Další z výstav patřila Radce Coufalové – Vidlákové, absolventce našeho gymnázia z let 1993 – 97, nyní herečce Národního divadla moravskoslezského a Městského divadla v Brně. Radka Coufalová je v podstatě výtvarným laikem, přesto její práce mají profesionální úroveň. Představila se obdivuhodně jednotným souborem perokreseb, její linka je precizní, jemná i hravá, svět, který nám svými kresbami zprostředkovává, je svět snů a fantazie.

Z dalších autorů, kteří svou expozici teprve připravují, stojí určitě uvést ak. mal. Karola Hercíka, na jehož tvorbu se můžeme těšit v dubnu až červnu a jistě se pokusíme připomenout i mnohé další absolventy výtvarníky (Surůvka, Mareš, Zezula).

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).