nahled

Výstava Bodies Brno

V pátek 7. 11. 2014 se někteří studenti 4A8, 3A4 a 4A4 společně s pedagogickým dozorem, profesorkami Zahutovou, Sládkovou a Klímkovou, vydali do nedalekého města Brna. Vyjíždělo se v časných ranních hodinách, ale to vůbec nevadilo.

Po příchodu do areálu a odložení všech bund a tašek do šaten jsme se rozdělili na 2 skupiny. Každé byla přidělena medička, která nás provázela celou výstavou, vysvětlovala vše potřebné a ochotně odpovídala na naše dotazy.

Celá výstava byla rozdělena na několik galerií. Začínalo se v galerii s kosterním systémem, poté následoval systém svalový, nervový, oběhový, dýchací, trávicí, rozmnožovací a nakonec jsme mohli vidět pohled na lidské tělo v budoucnosti. Součástí byla také galerie s vývojovými stádii embryí.

Největší zajímavostí je, že všechny vystavené exponáty (je jich více než 200) pochází z Číny z opravdových lidských těl. Celá řada exponátů byla upravována chemicky – došlo k vstřiknutí polymerní sloučeniny do dutých prostor a zbytek organických látek byl chemicky odstraněn. Tyto typy modelů byly krásně barevné a aplikované především u dýchací a vylučovací soustavy.

A co jsme si odnesli? Rozhodně spoustu nových informací o složitosti a kráse lidského těla a to, že bychom se k tělu měli chovat co nejšetrněji a s láskou, protože je to nejcennější, co máme. Věřím, že se výstava líbila všem zúčastněným. Po malém občerstvení jsme navštívili hrobku kapucínských mnichů (těla z trochu jiného pohledu) a prohlídku jsme ukončili u brněnského draka. Těšíme se na další podobnou exkurzi.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).