Vysoké Tatry

Tohoto kurzu se zúčastnili studenti tříd 3.A a septimy B. Vedoucím kurzu byl prof. Jiří Skála, instruktoři Robert Hegedüs a Radek Kuldan. Ubytování a stravování bylo zajištěno v rekreačním zařízení "Škola v prírodě 1. máj" v Tatranské Lomnici.

V den příjezdu, v neděli, jsme absolvovali "aklimatizační" túru k Studenovodským vodopádům. V pondělí byla v programu celodenní túra ze Štrbského plesa nahoru Mlynickou dolinou, kolem vodopádu Skok na Bystré sedlo. Odtud pak Furkotskou dolinou přes chatu Pod Soliskom zpět na Štrbské pleso. Další den pak ještě náročnější přechod Priečného sedla z Malé do Velké Studené doliny. Část studentů došla po magistrále na Skalnaté pleso a odtud lanovkou do Lomnického sedla a na Velku Lomnicku vežu.Ve středu byl regenerační den. Dopoledne jsme navštívili Belansku jaskyňu, po obědě v Tatranské Lomnici jsme absolvovali prohlídku Muzea Tater a shlédli dva filmy – jeden o Tatranské přírodě, druhý o 50 letech fungování Tatranské horské služby. Vrcholem pak byla večerní přednáška člena Horské služby, pana J.Černického. Ve čtvrtek pak kurz vyvrcholil túrou do Doliny Zeleného plesa, za náročnějších povětrnostních podmínek pak dobyla vrcholová skupina Jahňací štít.

V pátek jsme absolvovali cestu domů – z Popradu rychlíkem Košičan.

Naplánovaný program byl beze zbytku splněn, k čemuž přispělo dobré počasí, ale i dobrá parta studentů i pedagogů, kteří se na tomto kurze sešli.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).