nahled

Sportovní kurz Vysoké Tatry 2012

Sportovní kurs Vysoké Tatry proběhl ve dnech 10. až 14. září 2012. Zúčastnili se ho studenti tříd 3A4 a 7A8. Vedoucím kursu byl prof. Skála, instruktory prof. Bauko a jako externista P. Böhm.

Ubytování bylo tradičně v budově Školy v přírodě v Tatranské Lomnici. Účastníci kursu postupně absolvovali vysokohorské túry kolem Studeného potoka, přešli přes dvě sedla s nadmořskou výškou přes 2 300 m – v úterý Bystré sedlo a ve středu přes Priečné sedlo. Ve čtvrtek byla na programu Belianská jeskyně a odpoledne návštěva Muzea Tater s promítáním filmů. Několik studentů rovněž navštívilo bazén v Tatranské Lomnici.

V pátek při zhoršeném počasí vyjeli účastníci lanovkou na Skalnaté pleso a navštívili Skalnatou chatu, kde se setkali s legendou tatranských nosičů – panem Laco Kulangou. Velkým zpestřením byla rovněž přednáška člena Horské služby – pana Edy Černického. Vzhledem k mimořádně pěknému počasí v prvních třech dnech pobytu si všichni odvážejí nezapomenutelné vzpomínky na nádherné scenérie nejmenších velehor na světě.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).