Vysoké Tatry 2008

Sportovní kurs Vysoké Tatry se konal od neděle 7. září do pátku 12. září 2008. Účastníky byli studenti třetího ročníku a septim, doplněním pak byla skupina našich bývalých absolventů. Vedoucím kursu byl prof. J. Skála, instruktorem a zdravotníkem byl prof. M. Kotek.

V neděli po příjezdu a ubytování v RS Škola v přírodě 1. máj v Tatranské Lomnici následovala aklimatizační túra ke Studenovodským vodopádům a Rainerově chatě. Vzhledem k velmi špatnému počasí v pondělí byl přehozen program – za deště jsme v pondělí absolvovali prohlídku Muzea Tater, dále středisko Starý Smokovec a odpoledne shlédli 2 filmy o Horské službě a Kalamitě z r. 2004.

V úterý proběhla túra ze Štrbského plesa přes Mlynickou dolinu, Bystrou lávku do Furkotské doliny, chaty pod Soliskom a zpět na Štrbské pleso. Ve středu nejnáročnější trasa z Hrebienku na Zamkovského chatu, Malou studenou dolinou na Teryho chatu, Priečne sedlo 2350 m.n.m., Velkou studenou dolinou přes Zbojnickou chatu zpět na Hrebienok.

Ve čtvrtek jsme pak vyrazili dolinou Bielych vod na chatu u Zeleného plesa. Odtud pak k Bielemu plesu a zpět na autobus. Večer pak následovala tradiční a opět nezapomenutelná přednáška 72 letého člena HZS Edy Černického. V pátek proběhl přesun domů s přestupem na rychlík v Žilině. Velkým kladem sportovního kursu byl fakt, že se podařilo splnit náročný program ve třech dnech pěkného počasí a že celý program absolvovali úplně všichni účastníci kursu. Během kursu nedošlo k žádným zdravotním problémům, z hlediska kázně bylo vše v pořádku. Vzhledem k velmi dobrým podmínkám s ubytováním a stravováním u PaeDr. Porackého v Tatranské Lomnici doporučuji nabízet tento sportovní kurs i v dalších letech.

'; show_thumb2("photos/2009/tatry/SK Tatry 043.jpg", "tatry2009"); show_thumb2("photos/2009/tatry/SK Tatry 054.jpg", "tatry2009"); show_thumb2("photos/2009/tatry/SK Tatry 063.jpg", "tatry2009"); ?>

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).