Výsledky školního kola zeměpisné olympiády 2016

Školní kolo zeměpisné olympiády máme úspěšně za sebou. Ve 4 kategoriích se do něj přihlásilo na 80 žáků naší školy, a tak bylo organizační zajištění soutěže náročnější než v jiných letech.

Přesto jsme ji úspěšně zvládli, a tak můžeme konstatovat, že v kategorii A, která zahrnovala primány, byly výsledky mimořádně vyrovnané. Na 1. místě se se stejným bodovým výsledkem umístili Martin Poruba, Ondřej Jalůvka a Magdaléna Hlavicová, všichni ze třídy 1B8. O postupujícím do dalšího kola tak musely rozhodnout dodatečné úkoly, s nimiž si nejlépe poradil Martin Poruba. Bude nás tak reprezentovat v okresním kole.

V ostatních kategoriích byly výsledky jednoznačnější.

V kategorii B zvítězila Eva Řepková s náskokem 4,5 bodů před Magdou Loskotovou, na 3. místě se umístila Markéta Tlolková. Všechny jsou žákyněmi třídy 2A8.

Kategorii C opanoval s šestibodovým náskokem Martin Wilam ze 4A8 před Matyášem Urbanovským a Klárou Novákovou ze třídy 3A8.

V nejprestižnější kategorii D, zahrnující žáky vyššího stupně školy, zvítězil o 4 body Ondřej Cmoriak ze 6A8, 2. místo patří Petru Červenkovi ze 7A7 a 3. místo obsadil Jakub Šlachta ze 7B8.

Všichni vítězové jednotlivých kategorií nás budou reprezentovat v okresním kole, které se uskuteční 16. února 2016. Bližší informace k okresnímu kolu podá postupujícím Lukáš Slouka.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).