nahled

Triumf Ondřeje Dvořáka v zeměpisné olympiádě

Celostátní finále

Ve dnech 25. a 26. dubna se do Prahy sjela středoškolská zeměpisná elita, aby se utkala v klání o vítězství v aktuálním ročníku zeměpisné olympiády. V letošním roce měla poprvé zastoupení také naše škola, kdy se do finále v nejvyšší kategorii probojoval student Ondřej Dvořák ze třídy 3A4.

Soutěžící se utkali v řadě disciplín, jako byly multimediální test, test zeměpisných znalostí, práce s mapou a práce v terénu. Souhrnné výsledky pak stanovily celkové pořadí, v němž se neztratil ani náš zástupce. A tak můžeme Ondrovi poblahopřát k výbornému 14. místu a poděkovat mu za skvělou reprezentaci naší školy. Zkušenosti, které Ondra nabyl, se budou určitě hodit i jeho dalším následovníkům.

Věřím, že si Ondra akci užil a že se teď s chutí ponoří do přípravy na další jeho celostátní finále, tentokrát v olympiádě dějepisné!

Krajské kolo

Ve středu před velikonočními prázdninami proběhlo krajské kolo zeměpisné olympiády. Z naší školy se do něj v nejvyšší kategorii probojoval Ondřej Dvořák ze třídy 3A4. V napínavém soutěžním klání zvítězil před 11 dalšími finalisty a vybojoval si tak postup do celostátního finále této soutěže, což se povedlo Ondrovi jako prvnímu z našich studentů! K vítězství a postupu mu blahopřejeme a budeme mu držet palce i ve finále soutěže.

Okresní kolo

Ve středu 21. 2. proběhlo ve středisku volného času na Ostrčilově ulici okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali Natálie Kopřivová ze třídy 1B8, Petr Boček ze třídy 2A8, David Lukas ze 4A8 a Ondřej Dvořák ze třídy 3A4.

Nejlepšího umístění dosáhl Ondra Dvořák, který ve své kategorii zvítězil a do krajského kola postoupil z 1. místa. Postup dále jen těsně unikl Davidovi Lukasovi, který obsadil ve své kategorii 3. místo, které je ale bohužel prvním nepostupovým. Natálie ani Petr se na stupních vítězů sice neumístili, nicméně jejich výkon je příslibem do dalších let.

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci a Ondrovi budeme držet palce v krajském kole!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).