nahled

Výlet do Vídně

Ve středu 30. 11. 2011 jsme díky školní exkurzi navštívili hlavní město Rakouska, Vídeň. Výletu se účastnili studenti jak nižšího, tak vyššího gymnázia, městem nás provázela paní průvodkyně, dozor nám zajišťovaly tři paní profesorky, a to p. prof. Austová, p. prof. Holubová a p. prof. Štensová.

Odjezd byl sice brzy ráno z parkoviště u ostravského K-tria, ale za ten výlet a společnost to stálo. V autobuse jsme měli o zábavu postaráno, neboť jsme se rychle seznámili s dosud neznámými lidmi a každý během cesty přihodil něco vtipného. Jakmile jsme již plní elánu dorazili do Vídně, nejdříve jsme navštívili Hundertwasserhaus. Opravdu zajímavá stavba, ve které není téměř nic rovné, natož vodorovné. Schody byly prohnuté a podlaha zvlněná, na celém domě nebyla dvě okna stejná nebo v jedné rovině. Jednoduše zajímavé.

Poté jsme jeli hlouběji do centra města, kde nás pan řidič vysadil a my pokračovali po svých. Po chvíli chůze jsme se objevili na Heldenplatz u Hofburgu, ve kterém nás čekala prohlídka muzea princezny Sissi. Každý dostal svého audioprůvodce a volně se procházel po výstavě. Na konci výstavy o Sissi jsme se přesunuli do dalšího patra, kde byla výstava zbývajících prostor zámku, opět s audioprůvodci. Jakmile jsme se dostali na konec prohlídky, odevzdali jsme každý svého průvodce a pokračovali jsme v prohlídce Hofburgu. Při průchodu skrz zámek jsme měli možnost spatřit Lipizzánské koně ze Španělské dvorní jezdecké školy. Dále jsme podnikli dlouhou pěší túru k Stephansdomu, na které jsme prošli také ulicí Blutgaße, o které se říká, že se v ní odehrál strašlivý masakr a že tudy teklo krve po kotníky. Když jsme došli ke Stephansdomu, podívali jsme se do útrob tohoto kostela a následně jsme dostali rozchod. V ten moment se všichni rozutekli nakupovat Mozartovy koule, sachrův dort nebo jako my navšívit kavárnu Starbucks.

Po opětovném shledání všech účastníků zájezdu jsme se vydali na dlouhou výpravu na Rathausplatz, kde na nás čekaly první vídeňské vánoční trhy. Zde následoval další rozchod a studenti mířili ke stánkům se sladkostmi a různými zajímavými věcmi typickými pro Vánoce pod stromeček. Hezká atmosféra večerní oblohy nad vánočními trhy nám opět zvedla náladu po tolika našlapaných kilometrech.

Následně po dalším spočítání studentů jsme nastoupili do našeho autobusu, který nás odvezl k zámku Schönbrunnu, kde byly další vánoční trhy. Opět následoval rozchod a všichni nedočkavě mířili k plným stánkům. Někteří nakoupili vánoční dárky pro své blízké nebo pouze něco na památku. Jakmile byl čas nástupu, stáli jsme všichni před přistaveným autobusem, kde nás už naposled spočítaly naše paní profesorky, a mohli jsme vyrazit směr Ostrava. V Ostravě jsme se rozloučili a odjeli domů. Všichni si odvezli krásný zážitek z hezkého města a krásných vánočních trhů a někteří poznali nové kamarády, takže pokud nad výletem do Vídně v příštích letech uvažujete, tak neváhejte a jeďte!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).