nahled

Vyhodnocení 2. ročníku soutěže O španělského ptáčka

Konec školního roku byl v sekci španělského jazyka nejen příjemný, ale i slavnostní – proběhlo totiž uzavření 2. ročníku soutěže „Pajarito Español – Španělský ptáček“ a došlo na slavnostní vyhlášení výsledků. Španělský ptáček je soutěž, která je určena pro studenty našeho gymnázia, přičemž rozhodující pro účast v této soutěži není ani věk, ani dosažená jazyková úroveň, jako spíš zájem o tento krásný románský jazyk, odvaha zdolávat neobvyklé překážky a chuť pracovat s vlastní fantazií a tvořivostí.

Letošní úkoly zahrnovaly širokou škálu aktivit z nejrůznějších okruhů, takže jsme cestovali, plánovali vlastní itineráře, podíleli se na dramatické tvorbě (někteří soutěžící dokonce natáčeli i vlastní videa), připravovali masky na autentický latinskoamerický karneval a zkusili jsme si také role překladatelů – básníků.

A jaké jsou výsledky téměř celoročního snažení? Nejlépe si se všemi úkoly poradily dvě soutěžní dvojice: Hana Hal'amová a Daniela Vybíralová ze třídy 4B8 a Ondřej Tanistra a Šimon Rychlík ze stejné třídy. Tito vítězové budou moci ochutnat nejrůznější speciality ze španělské kuchyně, protože získali finanční poukazy do španělské restaurace Pata Negra.

Vítězům gratulujeme, přejeme jim, ať si „cenu“ pořádně a dosyta vychutnají, a upřímně doufáme, že při plnění úkolů strávili stejně příjemné chvíle jako my při jejich vyhodnocování.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).