Vyhlašujeme Boj proti hrubkám

Předmětová komise českého jazyka vyhlašuje novou soutěž pro třídní kolektivy. Zkuste porazit své soupeře v boji proti pravopisným chybám a získejte pěknou cenu!

Vaším úkolem je najít hrubku v novinách, časopisech, letácích a jiných tiskovinách, vystřihnout část textu, kde se chyba vyskytuje, nalepit text na papír, uvést zdroj, připojit své jméno a třídu a odevzdat v kabinetě 308 Janě Brachaczkové. Pokud chybu nebudete moci doručit tímto způsobem, můžete ji vyfotit, opatřit krátkým komentářem (místo nálezu, jméno a třída autora fotografie) a odeslat ji mailem na adresu brachaczkova@ghrabuvka.cz. Soutěž probíhá až do konce listopadu.

Ale POZOR! Nepořádáme hon na tiskařského šotka. Nejde nám o překlepy a „chyby“, které naleznete ve starých knihách z dob, kdy platila jiná pravidla pravopisu. Jde nám o to, abyste chodili s očima otevřenýma a všímali si, jak špatně lidé zacházejí se svým mateřským jazykem. Těšíme se na vaše příspěvky. Kolektiv třídy, který uloví nejvíce chyb, získá lákavou cenu. Zvlášť budou oceněni i nejlepší sběrači v rámci školy.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).