nahled

Volejbalový turnaj ZŠ dívek - obvodní kolo

Dne 12/04/2010 se konal tradiční volejbalový turnaj základních škol obvodu Ostrava - Jih. Pořadatelství se opět ujala ZŠ Ostrava - Bělský Les (Dvorského) pod vedením paní Kaperové. Příhlasilo se 7 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin.

Čtyřčlennou skupinu A vytvořia družstva ZŠ Stará Bělá, ZŠ Dvorského, ZŠ Provaznická a ZŠ Formana.

Tříčlennou skupinu B tvořila zbývající družstva, tedy ZŠ Košaře, ZŠ Paskovská a my.

Ve skupinách hrál každý s každým na dva sety do 20 bodů, přičemž vítěz nemusel vyhrát rozdílem 2 bodů. Družstva na 3. a 4. místě se poté utkala o konečné pořadí na 5. až 7. místě. Vítěz skupin se utkal v semifinále s druhým družstvem opačné skupiny (tzv. do kříže). Vítězové těchto utkání hráli finalé (o 1. místo), poražení bojovali o 3. místo.

Po loňském druhém místě jsme i letos doufali v medailové umístění. První zápas jsme s přehledem vyhráli a vzhledem k výsledku dalšího utkání ve skupině jsme měli jistý postup do semifinále. V zápase se ZŠ Košaře jsme však prohráli a v cestě do finále nás tak čekal vítěz skupiny A - ZŠ Stará Bělá. I přes fandění a podporu týmu ZŠ Košaře (DĚKUJEME!!!) byla snaha našich holek marná a zápas prohrály. V souboji o 3. místo ale zabojovaly, vydolovaly zbytky sil a po vyrovnaném zápase (na sety 1:1) vyhrály na míče nad domácím týmem (ZŠ Dvorského). Neméně vyrovnané bylo i finále, ve kterém, rovněž až na míče, vyhrál naš přemožitel ze skupiny - ZŠ Košaře.

 

Konečné pořadí

1. ZŠ Košaře
2. ZŠ Stará Bělá
3. Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka
4. ZŠ Bělský Les (Dvorského)
5. ZŠ Provaznická
6. ZŠ Paskovská
7. ZŠ Formana

Naši školu reprezentovaly:

4A8 - Jana Hrbáčová, Tereza Říhová, Klára Třosová, Tereza Vaňková
4B8 - Eva Hostovičáková, Tereza Misiarzová, Karolína Štetiarová, Lucie Uhrová
3B8 - Simona Hrbková, Alena Sedláčková

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).