nahled

Volejbalový triumf

V úterý 20. 12. 2016 se tým našich volejbalistů, složený ze studentů oktáv a čtvrtého ročníku, zúčastnil tradičního Turnaje maturantů, který pořádalo Wichterlovo gymnázium v Porubě. Na turnaj dorazilo 5 týmů ze 4 ostravských gymnázií, které se nejdříve utkaly ve skupině systémem každý s každým na 2 sety hrané do patnácti bodů. Dva nejlepší celky pak postupovaly do finále, 3. a 4. družstvo si zahrálo o bronz.

Náš tým jako první čekal zápas s Gymnáziem Pavla Tigrida. Už od prvních míčů se ukázalo, že se jedná o kvalitního soupeře, proti kterému budeme muset podat dobrý výkon. To se nám povedlo a turnaj jsme zahájili vítězstvím 2:0. Po letmém pohledu na ostatní družstva jsme si mysleli, že nikoho silnějšího než našeho konkurenta z prvního zápasu na turnaji nepotkáme. Opak byl však pravdou a po lehkém podcenění nám tým Wichterlova gymnázia ve druhém utkání demonstroval svou sílu. Našemu výběru se nedařilo vůbec nic, vytvořili jsme spoustu nevynucených chyb, zkazili jsme 4 podání za sebou, a když už to vypadalo, že bychom se mohli na něčem chytit, protivník vše utnul ráznou smečí. Tento zápas tedy nemohl skončit jinak než naší prohrou 0:2.

Ve třetím klání na nás čekal záložní tým Wichterlova gymnázia, na kterém jsme si opět zlepšili sebevědomí a v pohodovém tempu jsme ho porazili 2:0. Poté jsme v posledním zápase skupiny nastoupili proti týmu z Gymnázia Hello, který sice během dne nepodával špatné výkony, proti nám však působil odevzdaným dojmem, a my jsme tak bez jakýchkoli komplikací zakončili skupinu jednoznačnou výhrou.

Ve skupině jsme tedy obsadili 2. místo, díky kterému jsme postoupili do finále, kde jsme se měli utkat s naším jediným dnešním přemožitelem-Wichterlovým gymnáziem. Finále už se hrálo na dva vítězné sety do 25 bodů. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a hned na začátku jsme si vytvořili pěkný náskok, který už jsme si během celého setu uhlídali, což znamenalo naše vedení 1:0. Před druhou sadou měl soupeř delší poradu a vypadalo to, že svou kůži rozhodně nedá lacino. Pokud se nám však v zápase ve skupině proti tomuto soupeři nedařilo vůbec nic, teď se nám dařilo úplně všechno. Většina hráčů se navíc rozehrála do životní formy, takže jsme soupeře ničili agresivní hrou plnou tvrdých smečů a dobře umístěných podání. Druhý set se nesl v podobném duchu jako ten první, a my si tak po skvělém výkonu došli pro turnajový triumf!

Po zápase následovalo vyhlášení výsledků a předání zákusků, které jen umocnily nádherný pocit z příjemně stráveného dopoledne plného férových zápasů. My si tak mohli naplno užívat, že z turnaje odcházíme s vítězným pocitem!

Školu reprezentovali: kapitánka Veronika Batková, Eliška Venhudová, Michal Vašátko, Tony Skřipčák, Petr Červenka, Vojtěch Neuwirth (8A8), Martina Smrečani (8B8), Tomáš Vojkůvka (4A4)

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).