nahled

Vítězství v turnaji basketbalu

V pondělí 24. 10. se dívky z našeho vyššího gymnázia zúčastnily okresního kola v basketbalu pro střední školy a víceletá gymnázia. Bojovat o postup do krajského kola přijelo ještě 8 dalších škol. A na půdě Gymnázia Hladnov tak stanulo 9 týmů. Naše děvčata pod vedením paní profesorky Dymáčkové, která na vše zodpovědně dohlížela, neprohrály ani jeden zápas, a vybojovaly si tak účast v dalším kole, kam postupoval pouze vítěz.

Zápasy však nebyly vůbec jednoduché vzhledem k velké účasti hráček basketbalu z nejlepších klubů v Ostravě. V základní skupině se naše gymnázium postavilo proti Biskupskému gymnáziu a Wichterlovu gymnáziu. S výhrou 23:2 nad Biskupským gymnáziem se naše děvčata řádně rozehrála a v druhém, o něco těžším zápase tak byla schopná porazit výhrou 16:8 i Wichterlovo gymnázium. Po postupu ze základní skupiny nás čekalo gymnázium Olgy Havlové. V první části hracího času byl stav stále vyrovnaný, ale ke konci jsme dokázaly udržet malý náskok a zápas vyhrát. Ve finále se náš tým postavil proti největšímu soupeři, družstvu gymnázia Matiční, kde holky musely hrát i proti svým spoluhráčkám, bylo to tedy opravdu velké finále. Kvůli předchozím náročným zápasům se dostavila únava, a tím pádem i prohra v první polovině zápasu. Hráčky se ale rozhodně nehodlaly vzdát a v druhé polovině zápasu dohnaly soupeřův náskok. Přibližně 20 sekund před koncem zápasu dívky stále prohrávaly o jeden jediný bod, avšak míč byl v našich rukou, a měly jsme tedy šanci skoré otočit. Nakonec došlo v poslední vteřině k faulu při nájezdu jedné z našich hráček, což znamenalo trestné střílení. Úkol byl jasný, proměnit alespoň jednu ze dvou střel. První pokus nakonec těsně vypadl z obroučky a nervozita byla opravdu znát, avšak druhým, tentokrát povedeným pokusem zajistila Zuzka Vlosinská (4A4) naší škole prodloužení zápasu, které po velké bitvě vyhrálo naše gymnázium výsledkem 12:10!

Za všechny hráčky chceme tímto poděkovat paní profesorce Dymáčkové za podporu a motivaci a těšíme se na další kolo, které se uskuteční 14.11. ve Frýdku Místku.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).