nahled

Vítězství v celorepublikové soutěži patří našemu studentovi

Že jsou naši studenti také výborní hudebníci, to dokázal student oktávy Petr Brachaczek svým vítězstvím v celorepublikovém finále soutěže ve hře na kytaru. Do celostátního kola soutěže se probojoval přes vítězství v kole školním, okresním a krajském, což se dosud žádnému žákovi MS kraje nepodařilo.

Ústřední kolo národní soutěže ve hře na kytaru vyhlašuje MŠMT ČR jednou za tři roky. Letos se již potřetí konalo finále soutěže v Novém Strašecí, kam se sjelo kolem sto padesáti nadějných kytaristů ve věku od deseti do třiadvaceti let. Během 8. a 9. května se v osmi kategoriích představili mladí hudebníci dvěma porotám, složeným z výrazných osobností naší kytarové scény.

Po vyhlášení výsledků si diváci poslechli oceněné interprety na koncertě vítězů. Tam se také ještě jednou představil Petr Brachaczek. Petr hraje na kytaru od svých devíti let. Vážné hudbě zcela propadl, převážně poslouchá kytaristy světových jmen. Po maturitě, která ho čeká v nejbližších dnech, směřuje sice na studia technická, přesto věříme, že hra na kytaru mu zůstane krásným koníčkem i v budoucnu a že se s ním jistě setkáme na nějakém jeho vystoupení.

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).