nahled

Víme, jak to dopadlo - recitační soutěž

Ve středu 5. 2. 2014 proběhla na naší škole tradiční recitační soutěž. V letošním ročníku soutěžilo 36 básníků/básnířek, recitátorů/recitátorek a předvedli skutečně fantastické výkony. Porota ve složení obvyklých matadorů Magdalena Musialová, Martina Zelenková a Vojtěch Vlček měla velmi obtížnou roli, protože vybrat ty nejlepší bylo opravdu spletité.

V kategorii nižšího gymnázia se na 1. místě umístily studentky 4B8 Veronika Bastová s Králem duchů J. W. Goetha a Leona Sabolová s Králem Dagobertem H. Jelínka. Druhou příčku obsadila studentka 1B8 Michaela Niké Vopalecká s přednesem Písničky o papírovém vojáčkovi B. Okudžavy. Třetí místo bylo přiznáno Tereze Bártů z 3B8 za Nezvalovu báseň Sbohem a šáteček.

Mezi recitátory vyššího gymnázia se objevila řada excelentních, originálních přednesů. Porota se nakonec rozhodla udělit 1. místo Kateřině Špundové z 6B8 za Prolog Zeyerova Radúze a Mahuleny a 1. příčku si vydobyl také zcela jedinečný Lukáš Hlíva z 4A4 svou recitací a zpěvem Já vím od J. Suchého. Na druhé místo dosáhla Hana Kovalová z 4A4 s Úvodem do kosmonautiky J. Šotoly a Hana Kratochvílová s básní V. Hraběte Zavři oči. Třetí příčku obsadil svým skřehotáním Erbenův Vodník v podání Samuela Halamíčka z 1A4.

Vítězové si odnesli pěkné knižní odměny. Všem recitátorům děkujeme, stejně tak i jejich vyučujícím, kteří je připravovali.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).