nahled

Více než 750 kg oblečení pro Moment

Přibližně pět let naše škola spolupracuje s organizací Moment, tak trochu jiný obchod. Tato organizace posílá do oběhu věci, zejména oblečení, které v našich domovech leží ladem, jinde však ještě mohou najít uplatnění. Není to však obyčejný secondhand. Tato organizace pomáhá několikerým způsobem. Jednak zaměstnává lidi s hendikepem, těžko umístitelné na trhu práce, jednak ze zisku z prodeje podporuje řadu neziskových organizací – Denní stacionář Žebřík, Mobilní hospic Ondrášek, Společnost pro ranou péči a mnoho dalších.

V naší škole máme zřízené sběrné místo a za dobu naší spolupráce jsme do Momentu odevzdali už neuvěřitelných 751,5 kg oblečení.

Bohužel omezení obchodů v době koronaviru se podepsalo i na této společnosti. Důsledkem zavřených obchodů je propouštění zaměstnanců, definitivní zrušení čtyř prodejních míst a nedostatek prostředků na provoz. Z tohoto důvodu končí i spolupráce s naší školou. Další oblečení se již tedy u nás vybírat nebude.

Věříme, že Moment, tak trochu jiný obchod, krizi překoná a v budoucnu mu budeme moci být zase prospěšní. Děkujeme všem, kdo po dobu trvání sbírky přispívali obnošeným oblečením a pomáhali nám takto pomáhat.

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).