nahled

Velký úspěch Luminisu

MUNDI CANTANT je prestižní mezinárodní soutěž pěveckých sborů, která se každoročně koná v univerzitním městě Olomouci. Letošního 51. ročníku se zúčastnilo 37 pěveckých sborů celkem z pěti zemí (Česko, Slovensko, Polsko, Německo a Litva). Soutěž probíhala v několika kategoriích, např. Smíšené sbory, Komorní sbory, Dětské sbory, Soudobá nebo Populární hudba, ve které soutěžil také náš školní pěvecký sbor Luminis. Členy odborné poroty této kategorie byli zkušení sbormistři a pedagogové – PaeDr. Lenka Dohnalová, PhD. (CZE), Assoc. Prof. Milan Kolena (SVK) a australský skladatel a dirigent David Slater.

Po zvukové zkoušce, která proběhla v 9:00 v sále Reduta, jsme se na soutěžní pódiová prkna dostali v 11:40. Pod vedením sbormistryně Ludmily Červenkové a za instrumentálního doprovodu T. Rokyty (housle), O. Koloničného (příčná flétna), D. Weisse (cajon, džembe), E. Koloničné (klavír), V. Pekaly (kytara, percuse) a M. Pidry (basová kytara) jsme předvedli písně Maurská, Můj Bože, jsem tak sám, Swing Low, Andělská, O lítání a Nechte zvony znít. Plní zážitků z vystoupení jsme se poté vydali na procházku centrem Olomouce zakončenou v příjemné pizzerii. Odpoledne jsme se vrátili do sálu Reduta MFO, kde od 16:30 probíhalo vyhlášení výsledků. Napětí v sále by se dalo krájet. Obrovská radost nastala, když moderátor vyhlásil umístění našeho pěveckého sboru Luminis ve stříbrném pásmu v kategorii Populární hudba a my jsme byli oceněni stříbrnou medailí!

Děkujeme všem, kteří jste nám drželi palce a podpořili nás. Jsme rádi, že naše celoroční úsilí bylo završeno tak velkým úspěchem!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).