Velká soutěž nejen o literatuře

Venku říjen začal vládnout pevnou rukou,
zima, déšť a tma se pro nás stává mukou.
Náladu nám kazí černé mraky,
váháš, jestli nudu zahnat alkoholem nebo osloví tě televizní braky.
Ale STOP! Nudě, depresi či chmurným myšlenkám utáhni teď otěže,
neboť nastal ten pravý čas pro zapojení do literární soutěže.
Soutěž je to vtipná, hodná vaší pozornosti,
básnění však pro dnešek už bylo dosti.
Dřív než ucpete mi pusu kýblem povidel,
Zasvětím vás do soutěžních pravidel:

Po úspěšném prvním ročníku Velké literární soutěže je zde literární soutěž číslo dvě. A tentokrát nejen o literatuře. Soupeřit se bude od listopadu do února. Po tuto dobu budou na každý měsíc zveřejněny dva soutěžní úkoly, za něž budou soutěžící sbírat doby potřebné pro postup do březnového finále. Bojují opět celé třídy, neb ten umí to a ten zas tohle … A pestrost záběru se letos bude opravdu hodit, neb každý měsíc bude ve znamení literatury a něčeho navíc – jednou skloubíme literaturu s matematikou, zeměpisem, jindy s hudebkou, výtvarkou, angličtinou. A ano, odborník žasne, laik se diví, dokonce třeba i s chemií.

Nejlepší tři třídy z kategorie nižšího i vyššího gymnázia pak změří své síly v březnovém velkém finále, kde mohou vyhrát příjemné finanční částky. A možná se v porotě setkají i s... Ale to nebudeme zatím prozrazovat.

Každopádně, v listopadu začínáme, do 25. 10. je proto nutné svou třídu do soutěže zaregistrovat a pak už jen čekat a bedlivě sledovat nástěnku u knihovny, jaké literární kvízy, záludnosti, překvapení si pro vás organizátoři soutěže přichystali letos. A ušetřeni opět nezůstanou ani vaši kantoři. Také ti dostanou příležitost se literárně vyřádit a trošku vás svými výtvory potrápit.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).