Velká literární soutěž - únorové úkoly

Únor bílý – Velká literární soutěž sílí. A je tomu skutečně tak, po velkém lednovém zápolení s rafinovaně pozměněnými básněmi jsou zde další nelehké úkoly. Ještě že je únor tentokrát k soutěžícím milostivý a má 29 dní, jinak nevím, jak by to zvládali. A co naše milé a zapálené literární bojovníky čeká tentokrát

5. úkol:

Zadání pátého úkolu vypadá na první pohled velmi jednoduše: Vyluštěte tajenku. Má to však své ALE, a ne jedno, takže přesnější by bylo napsat má to svá ALE, ALE. Tím prvním je, že tajenku studenti vyluští jen po velmi pečlivém přečtení nejrůznějších knih, neb tentokrát jsme se soustředily opravdu na detaily a výjimkou nejsou otázky typu: Která karta podle poštovních skřítků v knize Devatero pohádek Karla Čapka odpovídá dopisům, které lidé píšou jen z musu a povinnosti? (to pro ty mladší) či Jak se jmenuje kamarád, který v knize Hrdý Budžes Ireny Douskové ví o Helence děsný tajemství z první třídy, kdy ji maminka poslala o hodinu dřív do školy? (to pro studenty vyššího gymnázia).

A teď to druhé ALE: Vyluštění tajenky ještě neznamená splnění úkolu. Tajenka studentům prozradí jen heslo, po jehož vyslovení za dveřmi knihovny se jim ten pravý úkol teprve odtajní. Až jeho splnění je dovede úspěšně do cíle pátého úkolu. Tajemné, náročné, soutěživé, plné adrenalinu, prostě nic pro suchary! Naši studenti se s tím však určitě poperou a všechna naše ALE důmyslně překonají.

6. úkol:

Na šestý úkol budou naši soutěžící potřebovat notnou dávku důvtipu a promyšleného strategického postupu. Jejich úkolem totiž nebude nic lehčího než vypátrat od svých kantorů, jaké knihy čtou, kdo jsou jejich oblíbení autoři, které žánry upřednostňují… Studenty tedy čeká pátrání, vyslýchání, zaznamenávání, kreativní zpracovávání. Prostě precizní téměř žurnalisticko-policejní akce. A je jen na jejich umu, jak přesvědčí kantory, aby se jim se svým literárním soukromím svěřili. Hodnotí se pak jejich vynalézavost, kreativita, prostě vše, co je jistě našim studentům vlastní.

Vše podstatné pro únorové kolo literárního souboje už tedy víte a nám nezbývá než popřát vám opět polibek od té správné múzy a těšíme se na vaše výtvory.

Knihovnická tvůrčí skupina.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).