nahled

Velká literární soutěž 2017 dopsala svou poslední kapitolu a zná vítěze

Už sedmým rokem pořádáme několikaměsíční Velkou literární soutěž. Od prosince do března se soutěžní týmy, zejména z řad žáků nižšího gymnázia, praly s úkoly spjatými s literaturou. Vytvářeli vlastní texty, jazykově novotařili, hledali pravopisné chyby v knihách, zpovídali kantory ohledně jejich četby, propojovali češtinu s jinými jazyky, básnili, cestovali prostřednictvím knih a nakonec měli ve velkém finále uchvátit porotu něčím, „co jim vyhraje literární soutěž“.

Pojetí finálového úkolu byla různorodá a velmi povedená. Přenesli jsme se do Pošty pro tebe, poznali cestu, jak se studenti prali s jednotlivými úkoly, navštívili Květinové království a zažili prostřednictvím výkonů studentů řadu dobrodružství, některá i velmi surrealistická. Porota ve složení M. Böhmová a M. Musialová neměla rozhodování vůbec jednoduché.

Po celkovém součtu bodů se vítězem soutěže stal tým s názvem Lvice (H. Schindlerová, E. Zapletalová, A. Janíková, T. Klanicová), který tak překonal své loňské druhé místo. Druhou příčku obsadil tým Literární trash (K. Chrápková, H. Vašíčková, B. Vašíčková, E. Mecová), který v loňském roce pod názvem Yolo lidi soutěž vyhrál. Třetí místo patřilo Divokým kolibříkům (M. Hlavicová, A. Badošková, Lo Chi Mai, T. Klanicová), kteří obhájili své loňské umístění.

Dalším vyzyvatelem pak byl tým Čtyři odstíny šedi, který úspěšně bojuje s literárními úkoly už od samého počátku soutěže a letos jim třetí místo uniklo jen o jediný bod. Jedinečnost si ale zachovávají v tom, že se letos jednalo o jediný soutěžní tým vyššího gymnázia a jediný tým, v němž měl zastoupení i mužský element.

Dobře si vedly také týmy Prezidenti a Cukrovoledové klobásy a skleněný fenek. Tento tým si získal sympatie poroty už jen za svůj surrealistický název.

Děkujeme všem týmům za jejich skvělé výkony po celou dobu soutěže. Jsme rádi, že literatura naše studenty stále baví a Velká literární soutěž má stále své fanoušky. Těšíme se na příští rok a jsme zvědavi, zda tým 7B8 i před maturitou nastoupí do tohoto klání.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).