nahled

Veletrh JA Expo 2024

9. 4. odpoledne se skupina šesti studentů našeho gymnázia vydala na Veletrh JA Expo 2024 konaný v Praze 10. 4., aby reprezentovala PitPad, studentskou firmu Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka.

Náš tým ve složení Bui Vu Phuong Linh, Petr Grym, Adéla Kuchařová, Jakub Šebesta, Michal Vaštyl a Vojtěch Wyslych za doprovodu paní profesorky Forgačové a bývalé paní profesorky Szlaurové se celou cestu, večer i noc chystal na další den plný těžkých zkoušek, aby obhájil svou celoroční činnost.

V den akce si „firmaři“ chystali stánek už od brzkého rána. A bylo co chystat. Stánek totiž vyžadoval plné kufry věcí dovezených z daleké Ostravy. Perličkou stánku byla figurína, na které naši studenti demonstrovali využití a aplikaci samotného produktu s názvem SweatPad. Společným znakem bylo černé formální oblečení, stejné odznáčky a jmenovky PitPadu, doplněné modrými kravatami, které daroval Magistrát města Ostravy.

Celý den studenti strávili u stánku, kde odpovídali na ty nejtěžší dotazy porotců a snažili se zaujmout, kde se dalo. Navštívit je přišli i absolventi našeho gymnázia a členové JA Alumni Vít Kuldan a Matěj Kapošváry.

Největší úspěch PitPad zaznamenal u soutěže Nejlepší prezentace, za kterou získal pěkné 2. místo. Bohužel i přes tento slušný výkon se studentům nepodařilo postoupit do národního finále JA studentská firma roku.

Věřme tedy, že se na úspěšnou tradici našeho gymnázia, postupů do mezinárodního finále, povede navázat některé z dalších firem. Za PitPad už zbývá jen dodat: PitPad, no sweat!

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).