nahled

Vánoční Vídeň

V pátek 9. 12. 2022 se vybraní žáci naší školy vydali nasát vánoční atmosféru do krásné a historicky bohaté Vídně. Nemilé bylo velice brzké vstávání, jelikož byl odjezd naplánován na šestou hodinu ranní. Každopádně jsme to všichni zvládli, protože jsme se moc těšili, co všechno zažijeme. Za necelé čtyři hodiny jsme dorazili přímo do centra města, kde jsme se zabalení jako sněhuláci vydali na prohlídku hlavních historických budov s naší velice milou průvodkyní.

Neunikla nám skoro žádná památka a vždy jsme se dozvěděli i něco málo k historii. Cílem mnohých z nás byly také vánoční trhy, které byly mimořádně povedené. I přesto jsme se ovšem všichni nejvíc těšili na rozchod, jelikož jsme si chtěli město prozkoumat sami. Padesát studentů se rozprchlo hned při první příležitosti a myslím si, že je opravdu náhoda, že jsme se všichni zvládli vrátit na předem určené místo. Do autobusu jsme nastupovali již za tmy, takže jsme měli možnost vidět i krásnou svítící vánoční výzdobu v ulicích a v okolí trhů.

I když nás v odpoledních hodinách zaskočil déšť, byla prohlídka města opravdu krásná a každý si ji užil naplno. Houpání autobusu nakonec uspalo většinu z nás, a tak jsme krásně zakončili povedený výlet do Vídně, o kterém můžeme vyprávět rodinným příslušníkům během nadcházejících svátečních dnů. 

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).