nahled

Vánoční turnaj maturantů ve volejbale

V úterý 18. 12. 2018 se na Wichterlově gymnáziu v Ostravě-Porubě uskutečnil Vánoční turnaj ve volejbale určený pro studenty maturitních ročníků ostravských gymnázií. Turnaje se zúčastnila smíšená družstva Wichterlova gymnázia, Gymnázia Pavla Tigrida, Gymnázia Hello, Matičního gymnázia a také naší školy.

Hrálo se systémem „každý s každým“, každé družstvo tedy hrálo 4 zápasy. Zápasy se hrály na 2 hrané sety, pořadí se určovalo podle vyhraných setů. Hned v prvním zápase se naši hráči setkali s domácím družstvem Wichterlova gymnázia, budoucím vítězem turnaje. Navzdory tomu, že převážnou část našeho týmu tvořili amatérští hráči, hráli jsme velmi obstojně a zápas skončil remízou. Ve druhém zápase jsme se utkali s volejbalisty z Gymnázia Hello a s převahou jsme zvítězili, což nám poněkud zvedlo sebevědomí. Napotřetí už se nám však tak dobře nevedlo. Náš soupeř, tým Gymnázia Pavla Tigrida, byl dobře sehraný, zatímco na naší straně bohužel občas vázla komunikace. Přestože jsme hráli velmi usilovně, zápas jsme prohráli. V posledním zápase jsme čelili družstvu z Matičního gymnázia. Tady již na mnohé z nás doléhalo vyčerpání, ale přesto jsme do našeho výkonu vložili poslední zbytky sil. Výsledkem zápasu byla nakonec remíza, čímž jsme si v celkovém součtu vybojovali bronz a s tím i sladkou odměnu. Všichni jsme rádi, že jsme dostali příležitost reprezentovat školu, a myslíme, že to pro nás byla dobrá zkušenost.

Školu reprezentovali: Alena Čevelová, Nikol Kubečková, Tomáš Nečesaný, Marek Gaščík, Štěpán Zerzoň, Ondřej Kašík (všichni z 8A8), Klára Klásková a Anna Šarapatková (obě z 8B8).

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).