Vánoční řetěz pro Afriku

11. 11. 2013 - datum, kdy by dle pranostiky měl dorazit Martin na bílém koni. Ačkoli příroda se tím letos evidentně neřídí, my už se zimní, či spíše vánoční tématikou začínáme. Naše škola se rozhodla opět pomoci dětem v Africe ke vzdělání a připravili jsme pro ostravské školy obdobu loňských Sněhuláků pro Afriku.

Na řadě ostravských škol se dnešním dnem začíná vyrábět vánoční řetěz s africkými či cyklistickými motivy. Do výroby se mohou zapojit všichni studenti, učitelé, prostě každý, kdo by chtěl pomoci. Pravidla jsou jednoduchá. Do 6. 12. 2013 vyrobit papírový článek řetězu, zaplatit 30 Kč startovné, odevzdat jej v knihovně a pak už jen s dobrým pocitem čekat na vyhlášení vítězů. S ohledem na loňskou skvělou atmosféru při stavbě sněhuláků a zdravou soutěživost mezi studenty jsme se rozhodli tuto charitativní akci pojmout opět formou soutěže - nejoriginálnější články budou odměněny, a ceny jsou víc než lákavé - zdarma obědy ve školní jídelně na celý měsíc, omluva ze zkoušení či za zapomenutý úkol, knižní odměny a řada dalších.

Bez zajímavosti nebude ani závěr celé akce, kdy budou vítězové jednotlivých škol spolu se svými kantory pozváni k nám do školy na slavnostní spojení celého řetězu. Při této akci budou také předány vybrané peníze představitelům Kol pro Afriku, stejně tak jako celý řetěz. Ohodnocena bude také nejúspěšnější škola. Budeme to my? Zapojí se nejvíc tvůrců řetězu právě u nás? Pokud vás akce zaujala a máte chuť si zasoutěžit, kreativně se vyjádřit, a hlavně svou účastí pomoci dětem v Gambii, nastává právě ten správný okamžik. Věříme, že vánoční řetěz vytvořený naší školou bude hýřit originalitou a dosáhne takové délky, která díky poslaným kolům paradoxně zkrátí vzdálenost, jež dělí africké děti od vzdělání.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).