nahled

Vánoční koncert

Mladí ladí, tančí a zpívají

Středa jako každá jiná, přitom však zpestřená. Taková asi byla. Den Vánočního koncertu mého alma mater Gymnázia, Ostrava–Hrabůvka. Koncert konaný v Kulturním středisku K-Trio přilákal rodiče, pedagogy i absolventy tohoto gymnázia.

Tanec klasický i folklórní

Hned na začátku samotného koncertu jsem byla příjemně překvapena folklórním vystoupením studentů, členů LSPT Ondřejnica, s absolventem Davidem Šperlínem. Upřímně řečeno, osobně obdivuji všechny, kteří se věnují něčemu, v dnešní době tak netradičnímu, jako je folklór. A musím také uznat, že jejich lašské vánoční koledování bylo opravdu vydařené. Co se týče klasického tance, zhlédli jsme ladné pohyby waltzu a quickstepu. Posledním a velice zdařilým byl tanec scénický. Tato děvčata nás zavedla alespoň na malou chvíli do překrásné Francie a navodila tak pohodovou atmosféru pro tento večer.

Zpěvačky, zpěváci a dokonce sbor

Jak se ukázalo, tak Gymnázium, Ostrava–Hrabůvka má velice nadějné studenty ve všech oblastech uměleckého života. Na začátku představení zaznělo duo zobcových fléten, které překrásně podtrhlo atmosféru večera. Více než ohromující, i když netrpělivě očekávané, pak bylo vystoupení Adély Kocmánkové, která v doprovodu kytaristy Roberta Mareše zazpívala nádherné sólo. To, že má zlato v hrdle, předvedla také nadějná maturantka Klára Miklasová, která v doprovodu kapely Black Flek zazpívala světově známý hit Nothing Else Matters. Pozadu však tento večer nezůstal ani tradiční školní sbor, který tvoří dvacet šest děvčat a dva chlapci. Ti nám zazpívali hit skupiny One Republic, Good Life. Během tohoto vánočně laděného večera jsme vyslechli také dvě rockové balady.

A pohádky je konec

Tento hudební a taneční program koncertu byl zpestřen četbou vlastní tvorby v podání Magdalény Chlebounové o tom, že Vánoce nejsou vždy svátky klidu a pohody. Všichni však také víme, že o Vánocích, i když jsou hektické, se dá krásně relaxovat u pohádek, a to nám připomněla Kristýna Georgieva prostřednictvím písničky A pohádky je konec. Vánočně laděný večer nezapomněl ani na vánoční koledy, které byly krásnou tečkou za Vánočním koncertem Gymnázia, Ostrava–Hrabůvka.

Děkujeme všem za pěkná vystoupení a profesorkám Marii Vašíčkové a Martině Zelenkové za organizaci celého koncertu.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).