Vánoční koncert 2004

Stalo se již milou tradicí, že se každoročně v předvánočním čase koná koncert studentů naší školy. Ani letošní rok nebyl výjimkou, a tak se návštěvníci mohli naladit na sváteční notu již 14. prosince. Organizátorky koncertu profesorky Marie Vašíčková a Jana Veselá sestavily program, který tentokrát nebyl postaven pouze na koledách. Jednotlivá vystoupení měla být symbolickou oslavou Vánoc jako svátků klidu a pohody, ale i lásky a porozumění.
Mezi účinkujícími vystoupili nejenom studenti naší školy, ale také jejich hosté. Kromě známých talentů, které můžeme na školních akcích vidět již pravidelně, se objevily také nové tváře studentů prim a prvního ročníku. Své umění předvedli studenti jak v oblasti pěvecké a instrumentální, tak i dramatické.

Slavnostní večer ve zcela zaplněném foyer školy zahájil svižnými skladbami školní pěvecký sbor pod vedením profesorky Marie Vašíčkové. Roztomilá byla recitace básně Jaroslava Seiferta Vánoční přání v podání primánky Kristýny Kohutové . Působivě zněla píseň Veni Domine na elektrických klávesách či sborový zpěv španělské verze známé koledy Tichá noc. Mezi výrazné individuality se zařadila Adina Bálková, která vystupovala hned několikrát. Písní Taši delé například připomněla nedávno zesnulou Zuzanu Navarovou. Součástí programu byly i krátké divadelní inscenace o mezilidských vztazích v nastudování pod vedením profesora Vojtěcha Vlčka, které vybízely k zamyšlení. Pomyslnou tečku na závěr velmi povedeného večera obstaralo violoncellové trio Hyperion , semifinalista talentové soutěže Boom Cup 2004.

Kdy jindy než v čase vánočním by se měly konat dobré skutky? Ani tento koncert nebyl v tomto duchu výjimkou. Doufejme, že část výtěžku z dobrovolného vstupného pomůže lidem bez střechy nad hlavou.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).