nahled

Vánoční koncert

Dne 15. 12. 2009 se od 17.00 hod. konal v KD K-TRIO v Ostravě-Hrabůvce Vánoční koncert studentů naší školy a jejich hostů.

Příjemnou předvánoční atmosféru navodila již v úvodu několika lidovými písněmi Cimbálová muzika Fojt, která působí při ZUŠ v Brušperku a v níž zpívá a hraje na flétny a klarinet student 1. ročníku Jakub Choleva. Následně nás sólovým zpěvem písně Who I Am zaujala Bára Hankusová z 3A8. Sborová pěvecká vystoupení jsme slyšeli nejen od Školního pěveckého sboru, který se představil písněmi More Thaw Words a Tam, kde sa neumiera (sóla Eva Konečná, 5B8 a Adéla Kocmánková, 5B8, kytarový doprovod David Mejta, 1A4 a Robert Mareš, 5B8), ale také v podání studentek z 6B8, které v zajímavé úpravě písně Mad World doprovodil na klavír Matěj Kapošváry. Ani studenti z 5B8 se nenechali zahanbit a pod odborným dohledem Mgr. Evy Mittnerové nacvičili populární gospel I Will Follow Him, který jsme si vyslechli za klavírního doprovodu Antonína Sedláře. Sólo si vystřihl, v kostýmu jeptišky neodolatelný, Tomáš Prostějovský. Jejich vystoupení mělo velký zasloužený ohlas. Studenti ze tříd 5A8, 6A8 a 7A8 ukázali své pěvecké a instrumentální umění prostřednictvím židovské lidové písně Chalom chaverim s úvodním flétnovým sólem Báry Vachtové a spirituálu Starý příběh, který na kytaru doprovodil Tomáš Vilím. Jako sólistky se představily Kateřina Kůřilová, Gabriela Hercíková, Karolína Svrčinová a Klára Miklasová. Nejmladšími účinkujícími byly slečny z 1B8, Karolína Kuchařová a Kateřina Skupníková, které na klavír a altovou flétnu zahrály píseň Marty Kubišové Balada s Bohem Panem. Velmi nás potěšila přítomnost loňského maturanta Tomáše Oramuse. Spolu se svým hostem se na jevišti opět předvedl jako výborný klavírista.

Ani o divadení vystoupení nebyl Vánoční koncert ochuzen. Studenti z 7B8 pod vedením Bc. Rostislava Hlaváče zaujali pěkným vystoupením s tříkrálovou tematikou ve španělském jazyce.

O pěvecké a zároveň taneční folklorní zpestření koncertu se postarali jak členové LSPT Ondřejnica, Kristýna Kučová, 1A4, Markéta Šindelová, 1A4, Kateřina Korpasová, 3A4, Jakub Choleva, 1A4 a David Šperlín, 8B8 - spolu se svými tanečními partnery, tak žáci z 3B8, 5B8 a 6B8, kteří nám v tradičním lidovém duchu zazpívali a zatančili pásmo koled. Na housle doprovázel Vojta Kuldan, na altovou flétnu Matěj Spilko. Rádi bychom tímto poděkovali členům Moravského dětského folklorního souboru Holúbek za zapůjčení krojů.

Na nácviku jednotlivých vystoupení koncertu a jeho organizaci se podílely PhDr. Marie Vašíčková a Mgr. Martina Zelenková. Děkujeme všem, kteří nám vyšli vstříc a pomohli - panu řediteli Mgr. Josefu Svrčinovi, Mgr. Madle Musialové, panu Milanu Pinčákovi, pracovníkům KD K-TRIO a studentům naší školy, tj. kameramanům Kubovi Jarošovi, Robertu Marešovi, fotografovi Martinu Zulákovi, pomocným technikům Matěji Kapošvárymu, Honzovi Randusovi, Pepovi Benetkovi a pokladníkovi Filipu Koflákovi. Velký dík patří moderátorkám Vánočního koncertu, Lucii Martinákové a Kristýně Kohutové, které velmi mile, kultivovaně a pohotově uváděly jednotlivá čísla a navodily krásnou atmosféru nejen v sále, ale i v zákulisí.

Věříme, že se nám podařilo přispět k příjemné a pohodové předvánoční náladě. Přejeme všem krásně prožitý čas vánoční a do nového roku 2010 vše nejlepší.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).