nahled

V angličtině jsme jedničky!

V listopadu si studenti naší školy, kteří milují angličtinu, skutečně přišli na své. Jen co dokončili své texty v překladatelském klání, čekala je další tradiční soutěž, tentokrát s mezinárodní účastí, Best in English, kterou pořádá Czech-us Agency ve spolupráci s Institutem rozvoje kompetencí. Naši studenti se každoročně účastní v tak hojném počtu, že všechny počítačové učebny praskají ve švech, a aby se mohli zapojit všichni zájemci, přinášejí si i vlastní počítače.

Soutěže se účastníme od samého počátku. Je zajímavá nejen tím, že její součástí je soutěž jednotlivců o zajímavé ceny, ale přináší i srovnání škol v mezinárodním měřítku. Letos ke klávesnicím usedlo 24 343 soutěžících ze 702 škol a 34 zemí. Ani v takto velké konkurenci se neztrácíme, ale každoročně své výsledky zlepšujeme. V loňském školním roce jsme se radovali z 1. místa v Moravskoslezském kraji, 12. místa v republice a 33. místa ve světě. Letos jsou výsledky ještě lepší. Dosáhli jsme na:

  • 1. místo v kraji (z 31 škol),
  • 8. místo v republice (z 292 škol),
  • 26. místo ve světě (z 702 škol),
  • 8. místo mezi školami stejného typu (z 143 škol).

Letos je naše radost o to větší, že se Marie Janouškovcová z 7A8, naše nejlepší soutěžící, probojovala na 15. místo v České republice a 43. místo v mezinárodním srovnání. Velkou pochvalu si zaslouží všichni zúčastnění, zvláště pak Maruška a desítka nejlepších v čele naší tabulky: Damián Štach, Adam Martiník, Ondřej Žmolík, Lea Ermisová, Jakub Salava, Markéta Kovářová, Michal Vaštyl, Sofie Hyrníková, Adéla Kuchařová a Natálie Bělohlávková.

Děkujeme všem soutěžícím a už teď se těšíme na příští ročník. Budeme ještě lepší?

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).