nahled

Úspěchy ve výtvarné soutěži

"Příběh obrazu" je název celostátní literárně-výtvarné soutěže pro děti a mládež, jejímž cílem je rozvoj a podpora fantazie a tvořivého psaní. Soutěžící se ve svých pracích - stejně jako v předchozích ročnících této soutěže - inspirovali známými světovými obrazy podle vlastního výběru, dodržet museli pouze jednotné společné téma obrazu, tím letos byla "zahrada".

Z naší školy se do soutěže zapojilo téměř 30 žáků, kteří se v první fázi pokusili reprodukovat obraz zahrady podle vlastního uvážení a vkusu. Sami si volili techniku i koncepci této své "kopie". Druhá fáze soutěže byla literární, což před studenty postavilo nelehký úkol - napsat krátké vyprávění, ve kterém by se odehrával příběh z malovaného obrazu nebo příběh, jenž by zachycoval fiktivní příběh autora známého díla. Do soutěže přišlo přes 250 prací z více než padesáti škol z celé republiky. V této konkurenci se do užšího výběru 7 nejlepších prací ve své kategorii dostaly práce Michaely Brodové z 2A4, která se inspirovala obrazem Francise Bacona "Gogh v krajině", a práce Katky Slaběňákové a Lucie Ritzingerové z 4B8, které parafrázovaly autoportrét Fridy Kahlo.

V pátek 10. 6. 2016 proběhne v Bílovci vyhodnocení tří nejlepších prací, ale ať už komise v čele se známým výtvarníkem a performerem doc.Jiřím Surůvkou rozhodne jakkoliv, všechny práce našich žáků, které v rámci této soutěže vznikly, jsou prostě půvabné.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).