nahled

Úspěchy našich žáků v celostátních výtvarných soutěžích

O tom, že si naši žáci vedou dobře i na poli výtvarném, svědčí úspěchy, které zaznamenali se svými pracemi v několika proběhlých výtvarných soutěžích.

V mezinárodní soutěži Umění sportu, kterou vyhlásilo porubské Gymnázium Pavla Tigrida ve spolupráci s Velvyslanectvím Francie v ČR, se v kategorii Malba ve své věkové kategorii umístil mezi 4 nejlepšími Leonard Zeman z 2B8, mezi pracemi, které byly porotou nominovány do virtuální galerie, byly i temperová malba Lukáše Pražana, taktéž z 2B8, a akvarel Jana Svobody z 1A4.

Další soutěž, kde si prací našich žáků všimli, byla celostátní soutěž Klubu chovatelů holubů, která se koná pod záštitou náměstka člena vlády na ministerstvu zemědělství, Ing. Miroslava Skřivánka, Ph.D., na téma Český stavák – a byly to malby Báry Pospíšilové z 2A8 a Adély Chudové z 2B8, které budou jako oceněné vystaveny na zámku Linhartovy a posléze i v Zemědělském muzeu v Praze.

A do třetice byla oceněna ilustrace Petra Sedláčka a Vojty Přikryla z 2B8, kteří do výtvarné soutěže Okno do budoucnosti, kterou vyhlašuje nezisková organizace Ulita Blansko, vytvořili společně dílo na zadané téma.

Výtvarné soutěže bývají tradičně zavaleny ne desítkami, ale stovkami velmi kvalitních prací, takže z ocenění našich žáků máme opravdu radost a gratulujeme!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).