nahled

Úspěchy našich studentů ve vyšších kolech Biologické olympiády

V týdnu 22.-26. dubna 2024 se v Olomouci na PřF Univerzity Palackého konalo ústřední kolo Biologické olympiády kategorie A, ve kterém reprezentoval naši školu Michael Kovář ze 7A8. Úkoly byly velmi náročné – poznat 50 různých exemplářů, některé dokonce pod mikroskopem, test všeobecných biologických znalostí se zaměřením na téma Paraziti a nakonec plnění speciálních úkolů. Míša většinu úkolů zvládl. Nebyl sice na předních místech, ale získal cenné zkušenosti do příštího roku a bylo to pro něj velice zajímavé. Užil si nejen soutěž, ale i závěrečnou exkurzi do Zbrašovských jeskyní a k Hranické propasti.

Dne 9. května 2024 se konalo krajské kolo Biologické olympiády kategorie C, kterého se zúčastnila Klára Vaňková ze 4B8. 23 nejlepších mladých biologů, kteří zvítězili v okresních kolech, změřilo své síly v poznávačce rostlin a živočichů, v teoretických znalostech a praktických úlohách týkajících se Lužního lesa. Klárka se stala úspěšnou řešitelkou a obsadila krásné 10. místo.

I v okresním kole nejmladší kategorie D se našim studentům, Petru Bočkovi ze 2A8 a Lauře Sýkorové z 2B8, dařilo. I když se této soutěže účastnili poprvé, Laura obsadila krásné 10. místo a Petr 12. Laura byla navíc i úspěšnou řešitelkou.

Všem studentům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy. Věříme, že se příští rok opět zúčastní a budou ještě úspěšnější.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).