nahled

Úspěch v soutěži zahradnických dovedností

V pátek 20. září se dvě žačky nižšího gymnázia měly možnost zúčastnit Mezinárodní soutěže dětí v zahradnických dovednostech, kterou pořádal Český zahrádkářský svaz, územní sdružení Moravskoslezského kraje. Školu jela reprezentovat Tereza Klimková (1B8) pod soutěžním číslem 20 a Adéla Kuchařová (4A8) pod soutěžním číslem 19.

Holky musely prokázat nejen šikovnost při tvorbě aranžmá z živých rostlin a splnit zadání úkolu, ale také prokázat znalosti z oboru botaniky a pěstování rostlin při testu. Nakonec je čekala nejtěžší disciplína - rozpoznat 40 připravených rostlin, a to včetně semen. Rostliny byly často bez květů, o to to měly holky těžší. Přesto si vedly skvěle a ve všech úkolech obstály a velmi hezky se v soutěži umístily.

Soutěže se letos účastnilo 34 žáků z České a Slovenské republiky, Adéla Kuchařová se umístila na krásném 8. místě, Tereze Klimkové se podařilo obsadit pomyslný stupínek vítězů a skončila třetí. Holky si užily jak soutěž, tak doprovodný program, který pro nás zahrádkářský svaz připravil.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled